Slovenská hokejová liga

4:1
(0:0, 3:1, 1:0)
Stav série: 4:2 6. kolo, Číslo zápasu 790 (Play-Off Semifinále) ZŠ Spišská Nová Ves

SHL-playoff: Žilinu vyzve vo finále Spišská Nová Ves

BRATISLAVA (SZĽH) – Bitky o Strečno sa vo finále Slovenskej hokejovej ligy nedočkáme. Martin si napriek bojovnosti skalp zo Spiša neodnáša a sezóna sa pre „rytierov“ z Turca končí. Východniari naopak docielili zaumienené a čaká na nich posledný krok – štyrikrát vyhrať proti Žiline. Prvý zápas finálovej série je na programe 8. apríla 2021.

SHL – semifinále

HK Spišská Nová Ves – HK VITAR Martin 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Góly: 27. Hvila (Tyczynski, Rapáč), 29. Giľák (Džugan, Fabian), 36. Fabian (Lahtinen, Moučka), 57. Piačka (Černý, Hančák) – 28. Barto (Babka, Paulíny). Rozhodovali: Konc st., Novák – Knižka, Beniač, strely: 36:28, vylúčení: 6:9 (Čížek 10min za napadnutie zozadu; Themár 10min za napadnutie zozadu), presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, bez divákov

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Chovan, Dow, Hančák, Fabian, Pichnarčík, Ordzovenský, Knižka, Olejník – Džugan, Černý, Giľák – Rapáč, Tyczynski, Hvila – Moučka, Vartovník, Lahtinen – Novák, Češík, Piačka

Martin: Bernát – Šepelev, Čížek, Burzík, Cebák, Šimon, Ligas, Lavička, Pokrivčák – Fafrák, Špirko, Kukumberg – Themár, Murček, Poliaček – Barto, Babka, Paulíny – Antonov, Jurášek, Murtazin

Že sa na Spiši hrá extrémne dôležitý zápas ukazovali už prvé minúty. Oba tímy sa snažili nespraviť chybu, miestami sa stal priebeh duelu až príliš takticky zviazaný a prvé dejstvo skončilo bez gólov. Ako už v tejto sérii bývalo zvykom, ticho je predzvesťou krátkej pasáže, ktorá doženie zameškané. Inak tomu neboli ani tentoraz. Presná minúta a pol stačila aktérom na trojnásobné rozvlnenie siete – dvakrát na radosť domácich, raz hostí. Keď necelých päť minút pred druhým odchodom do kabín pálil presne i ostrieľaný Fabian, bolo jasné, že na hráčov z Turca čaká náročných dvadsať minút. Tie boli napokon poslednými v prebiehajúcom ročníku, nakoľko sme videli jediný gól a opäť na strane domácich. Pre Martin sa sezóna končí na slušnej bronzovej pozícii, avšak tá sa bude Vitaru rozhodne máliť.