Tipsport liga

4:3 pp
(1:2, 0:1, 2:0, 1:0)
52. kolo, Číslo zápasu 363 ZŠ Michalovce 3800 divákov

MIchalovce so Zvolenom uspeli po predĺžení

Michalovce 21. februára (TASR) - Hokejisti Michaloviec zvíťazili v piatkovom 52. kole Tipsport Ligy doma nad Zvolenom 4:3 po predĺžení.

HK Dukla Ingema Michalovce - HKM Zvolen 4:3 pp (1:2, 0:1, 2:0 - 1:0)

Góly: 13. Lalancette (Korhonen, Šimun), 51. Galamboš (Phillips), 52. Šimun (Lalancette), 61. Galamboš (Pukkaa, Korhonen) - 1. B. Mráz, 5. P. Zuzin (Parks, McPherson), 28. Betker (McPherson, P. Zuzin). Rozhodovali: Kalina, Korba - Beniač, Jobbágy, vylúčení: 2:9, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3800 divákov.

Michalovce: Surák (5. Trenčan) - Pukka, Mesikämmen, Hančák, Zekucia, Bdžoch, Vorobjev - Korhonen, Lalancette, Spilar - Phillips, Galamboš, Mašlonka - Safaralejev, Linet, Torok - Giľák, Šimun, Hvila - Chalupa, Borov

Zvolen: Petrík - Betker, Stephenson, Kurali, Tomko, Drgoň, Švarný, Petraň, Kubát - Mikúš, Trotter, Parks - Thompson, B. Mráz, Kelemen - Zuzin, McPherson, P. Halama - Marcinek, Tibenský, Žilka

Diváci na štadióne dlho na prvý gól nečakali. V osemnástej sekunde sa dostal až pred Suráka Bruno Mráz, ktorý otvoril skóre. V piatej minúte už bolo 0:2, keď sa presadil Zuzin. Michalovská striedačka na situáciu reagovala oddychovým časom a výmenou brankára. Domácich následne nakopli presilovky. Dlhočiznú o dvoch hráčov využil Lalancette. Domáci aj napriek tomu, že mali ďalšie šancu druhý gól v prvej časti nepridali.

Druhú tretinu začali Michalovčania dvoma presilovkami, opäť v nich ale neuspeli. Hostia ich zato trestali. Po prečkaní tlaku nabil Zuzin Betkerovi a ten nekompromisne zvýšil na 3:1 v prospech tímu spod Poľany. Domácich nenakopla ani tretia presilovka v tejto tretine a preto mali po dvoch častiach dvojgólovú stratu.

Ani v úvode tretej tretiny to na obrat v zápase nevyzeralo. Hostia ho držali pevne v rukách. Nevyužili ale dve šance na zvýšenie náskoku, za čo pykali na začiatku poslednej desaťminútovky. Najskôr Peter Galamboš svojím dôrazom znížil na 2:3 a hneď na to z následnej presilovky Šimun zrovnal na 3:3. Michalovčanom narástli krídla a zápas mohli na svoju stranu strhnúť už v riadnom hracom čase. Nakoniec sa im to podarilo krátko po začiatku predĺženia, kedy Zvolenčanov skolil svojim druhým gólom v zápase Peter Galamboš.

Fotogaleria