Tipsport liga

30. kolo, Číslo zápasu 206 ZŠ Lipt. Mikuláš 1115 divákov

Budapešť si vezie z Mikuláša všetky body

MHK 32 Liptovský Mikuláš - MAC Újbuda 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Góly: 52. Piatka (J. Sukeľ, Kriška) - 31. Sorfon (Klempa, Carlisle), 40. Pitt (Sorfon, Klempa). Rozhodovali: Goga, Valach - Jedlička, Jurčiak, vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše Mezovský - Pitt obaja 5+10 min + DKZ za bitku, Langkow 10 min za nešp. správanie sa, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1115 divákov.

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Romančík - Droppa, Petran, Kurali, Nemec, Roman, Mezovský, Kramár, Smutný - Kriška, Piatka, J. Sukeľ - Vybíral, Oško, Ru. Huna - Ri. Huna, Uhrík, Lunter - Nechaj, Lištiak, Surový

MAC Újbuda: Bálizs - McNally, Pozsgai, Garát, Macaulay, Carlisle, Fejes, Bl. Orbán, Nagy - Br. Orbán, Langkow, Bodó - Klempa, Stretch, Sofron - Kreisz, Pitt, Terbócs - Pápa, Majoross, Szigeti

V úvodnej tretine boli aktívnejší domáci hráči. V 6. min Rudolf Huna našiel Vybírala, ktorý rozozvučal žŕdku Bálizsovej bránky. Liptáci postupne zvyšovali tempo, hrali rýchly hokej a robili problémy obrane hostí. V 17. min sa v obrovskej šanci ocitol Lunter, no osamotený pred bránkou stroskotal na Bálizsovi.

V druhej časti mohol otvoriť skóre v 30. min domáci Uhrík z trestného strieľania, jeho blafák však Bálizs vystihol. Hráči MAC potom herne pridali a podarilo sa im zlomiť bezgólový stav zásluhou Sorfona, ktorý strelu z prvej prepálil Romančíka. V 34. min nastala po McNallyho strele neprehľadná situácia a brankár Liptákov musel zakročiť po sérii dorážok. Tesne pred druhou sirénou však predsa len druhýkrát inkasoval, keď ho šťastne prekonal Pitt - 0:2.

Mikulášania boli blízko k svojmu prvému gólu v 43. min, keď sa po individuálnej akcii J. Sukeľa pred Bálizsa natlačil Kriška, no aj toto zakončenie domácich brankár MAC eliminoval. Domácim sa podarilo presadiť až v 52. min, keď im vyšiel rýchly brejk s prihrávkou J. Sukeľa na Piatku, ktorý na dvakrát prekazil Bálizsovo čisté konto. Domáci to v závere skúsili v power play bez brankára, ale predĺženie sa im už nepodarilo vynútiť a zaznamenali tesnú prehru.