3:5
(1:3, 2:2, 0:0)
6. kolo, Číslo zápasu 41 (I. Základná časť) Tipsport Aréna Nitra 1873 divákov

Prvé body v sezóne získala Detva na ľade Nitry

Nitra 27. septembra (TASR) - Hokejisti Detvy zvíťazili v piatkovom 6. kole Tipsport Ligy v Nitre 5:3.

HK Nitra - HC 07 ORIN Detva 3:5 (1:3, 2:2, 0:0)

Góly: 9. Čaládi (Hlinka), 30. Kollár (Pupák, Š. Nemec), 32. Scheidl (Sloboda, Blackwater) - 7. Törok (V. Fekiač), 16. Andersons (J. Sýkora, Chovan), 18. J. Sýkora (Šišovský), 25. F. Fekiač (Žilka, Čacho), 38. J. Sýkora (Šišovský, Zuzin) Rozhodovali: Baluška, Fridrich - Synek, Kacej, vylúčení: 3:5 na 2 min., navyše: Blackwater (Nitra) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1873 divákov.

Nitra: Šimboch (25. Hanuljak) - Mezei, Rais, Pupák, Š. Nemec, A. Sloboda, M. Versteeg, Hlinka - Blackwater, Kollár, Rác - Scheidl, Kerbashian, Lušňák - Šimun, Fetkovič, Fominych - Čaládi, Minárik, Csányi - Hrušík

Detva: Petrík - Andersons, Martin Chovan, Golian, Kuklev, F. Fekiač, Jendroľ, Gachulinec, Král - J. Sýkora, Zuzin, Šišovský - Surový, Valent, Gašpar - Čacho, Podešva, Žilka - Čenka, V. Fekiač, Török

Úvodná tretina sa hrala zo strany na stranu. Lepší pohyb ukázali hostia z Detvy, ktorí potrestali zaváhania Nitranov až trikrát. Skóre otvoril v 7. minúte Törok po chybnej rozohrávke - 0:1. Vyrovnať sa podarilo Nitre o dve minúty zásluhou Čaládiho. V 16. minúte prepadla defenzíva Nitry, čo využil Andersons - 1:2. Veľmi zlú tretinu pre Corgoňov uzavrel tretím gólom Sýkora.

V prvej polovici druhej tretiny sa Nitrania ešte nepoučili a dávali Detve priveľa priestoru. Gól z hokejky Fekiača na 1:4 už vyhnal Šimbocha z brány. Od druhej polovici domáci zlepšili a hlavne zjednodušili hru. Chodili pred brankára Petríka a dvakrát sa im to vyplatilo. V 30. minúte úspešne tečoval strelu Kollár a o dve minúty ho napodobnil Scheidl. G

óly dodali energiu tímu aj fanúšikom a Nitra bola späť v hre. V predposlednej minúte odskočila Detva na rozdiel dvoch gólov. Zároveň s gólom bol atakovaný jeho strelec Sýkora a Blackwater putoval pod sprchy. Útočník Detvy odišiel zjavne otrasený za pomoci lekára do šatne.

Na prekvapenie všetkých Sýkora od tretej tretiny v hre pokračoval. V poslednej dvadsaťminútovke sa ukázalo, že to nie je deň Nitry. Detva sa snažila ubrániť vedenie a všetky puky jednoducho vyhadzovala. V 49. minúte mal azda jedinú dobrú príležitosť posledného dejstva Fetkovič, ale Petrík Detvu podržal. Hostia si dokázali ustrážiť dvojgólový náskok a z Nitry si odviezli tri body.