1:3
(1:0, 0:2, 0:1)
12. kolo, Číslo zápasu 70 (Základná časť) Ice rink Miskolc, HUN 985 divákov
Nitra napokon vezie z Maďarska tri body. Dá sa povedať, že zaslúžené 3 body, pretože Nitrania boli v dnešnom zápase lepším tímom, čo dokázali pretaviť do presných zásahov. Nitrania by však mali zapracovať na presilových hrách. To je dnes odo mňa všetko, ďakujem vám za pozornosť.
Koniec zápasu.
59:13
1 : 3
Nitra dala gól!
Gól strelil BRANISLAV RAPÁČ, ktorý krásne cez celé ihrisko strieľa poisťujúci gól. Asistencia: Dalibor Bortňák.
59:05
Marek Slovák teraz zaváhal najviac ako len mohol. Zo stredného pásma čakal príliš dlho na zakončenie do prázdnej bránky, a tak trestuhodne po zákroku Szirányiho o puk prichádza.
58:36
Domáci celok je už v šestici. Nitra sa uvoľnila len za pomoci zakázaného uvoľnenia, a tak bude hra presunutá pred bránku Nitry.
58:00
Do konca riadneho hracieho času zostáva už len 120 sekúnd. Odvolanie Attilu Adorjána visí na vlásku.
57:04
Kulmala vzal teraz všetku zodpovednosť na seba, no z pravého krídla gól nestrieľa.
55:57
Hráčom Miškovca ubieha čas ako na bežiacom páse. Zatiaľ to na bodový zisk nevyzerá.
54:07
Ako dobre presilovú hru domáci začali, tak ju zle skončili. Stav sa ani po tejto presilovej hre nemení.
52:25
Miškovec začal presilovú hru veľmi agresívne, keď okamžite dvakrát zakončil.
52:07
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Lantoši – 2 min., sekanie).
52:04
Marek Slovák páli od modrej, no opäť je jeho pokus zrazený.
51:20
Hostia nevyužijú ani túto presilovú hru, a tak zostáva všetko aj naďalej otvorené.
50:59
Nitrania dobíjajú bránku Miškovcu, no stále neúspešne.
50:19
Bomba od modrej končí len v moci domáceho brankára.
48:56
Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Rasmus Kulmala – 2 min., zovretie puku).
48:37
Blackwater s ďalšou šancou. Domáci brankár mu však výborne zmenšil strelecký uhol, a tak sa hosťujúci hráč druhýkrát v zápase zatiaľ nepresadí.
47:39
Miskolczi sa blysol nepresnou strelou, no jeho spoluhráči dokázali zachytiť puk v útočnej tretine.
46:39
Po zákroku Attilu Adorjána bude nasledovať vhadzovanie po jeho ľavej ruke.
45:40
Miškovcu sa podarilo ubrániť ďalšiu presilovú hru súpera, a tak sa stav nemení.
44:41
Marek Slovák sa dobre presadil cez brániaceho hráča, no následne Attila Adorján dokázal jeho strelu vyraziť.
43:40
Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Balázs Somogyi – 2 min., sekanie).
43:12
Slovák páli z pravého krídla, no neúspešne. Nitrania aktuálne hrajú v šestici, pretože bola avizovaná presilová hra.
42:39
Od modrej to skúšal Rácz, no triafa prvého hráča.
42:09
Nitrania pokračujú v aktivite z predošlých tretín, kde sa budú snažiť o strelenie tretieho gólu.
40:51
Blackwater sa ocitol v ťažkej pozície, z ktorej síce dokázal zakončiť, no neúspešne.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Prostredná tretina je už minulosťou. Hosťom sa podarilo byť efektívnejšími ako v prvej tretine, a tak po dvoch góloch otáčajú stav zápasu. Záverečná 20 minútovka teda bude ešte veľmi zaujímavá.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
38:54
Miškovec je už vo štvorici. Nitrania doposiaľ dobíjali bránku domáceho tímu prostredníctvom striel McCormacka a dorážiek Blackwatera.
38:15
Blackwater takmer pridal v krátkom časovom slede druhý gól. Z väčšieho uhlu však Adorjána neprekonáva.
38:00
Domácich hokejistov tak čaká ťažká úloha, kedy budú v podčíslení až o dvoch hráčov.
37:43
Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Rasmus Kulmala.
37:34
Domácemu tímu sa podarilo vyhodiť puk, a tak získali cenné sekundy.
37:15
McCormack strieľa z uhlu, no puk len prefrčal pred bránkou Miškovca.
36:54
Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Bence Szirányi – 2 min., podrazenie).
34:43
1 : 2
Gól strelil JUDD BLACKWATER, ktorý posiela svoj tím do vedenia aj s dávkou šťastia. Nitriansky hráč totižto jemne tečoval strelu od modrej a vďaka tomu úplne puk zmenil smer. Asistencie: Miroslav Pupák, Dalibor Bortňák.
34:09
Nitrania sa uzavreli v tretine súpera, kde sú ale veľmi dobre dotláčaní na mantinel.
33:30
Nitrania puk len nahodili, a tak to bol odovzdaný puk pre domáci celok.
31:56
Puk teraz lieta zo strany na stranu, a tak ani jeden z brankárov nemôžu dostať chvíľku odpočinku.
30:08
Lantoši s dorážkou len do Adorjána. Vhadzovanie sa bude opakovať.
30:00
Presne polovička dnešného zápasu je úspešne za nami. Aktuálne bude nasledovať vhadzovanie v tretine Miškovcu.
29:37
Nitrianska akcia troskotá na prihrávke na päty.
28:24
Nitrania sú opäť v plnom počte.
27:45
Magosi mal teraz veľké nešťastie, keď mu výborná prihrávka napokon preskočila hokejku.
27:00
Na trestnú lavicu išiel aj Denis Pätoprstý, ktorý sa po uplynutí 2 minút dostane na ľadovú plochu namiesto Lana Scheidla, ktorý si na nej posedí ešte 10 minút.
26:24
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Lane Scheidl – 2 min. + 10 min. osobný trest, vrazenie na mantinel).
26:00
Po ďalšej reklamnej prestávke je hra už naspäť v plnom prúde. Pri puku sú aktuálne hráči Nitry.
25:13
K strele takmer od modrej sa dostal jeden z hosťujúcich hráčov, no jeho strela bola zrazená.
24:38
1 : 1
Gól strelil RÓBERT LANTOŠI, ktorý vďaka obrovskej chybe v domácej defenzíve využíva nájazd na domáceho brankára Attilu Adorjána. Asistencie: Judd Blackwater, Marek Slovák
23:54
Rácz sa snažil nahodiť puk pred bránku, no triafa len korčuľu súpera.
23:21
Zakázané uvoľnenie, a preto je opäť hra presunutá pred bránku Miškovca.
22:00
Bence Szirányi naskočil na ľadovú plochu a hneď sa jeho tím rútil do prečíslenia. Gól z toho však nepadol.
20:58
Nahadzovaný puk na bránku Miškovcu tam spravil veľký galimatiáš, no stále je to bez dôvodu Nitranov na radosť.
20:11
Nitrania teda začínajú prostrednú tretinu v presile. Uvidíme čo si Nitrania povedali v kabíne a do akej mieri to dokážu splniť.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina je úspešne za nami. Aktívnejším celkom boli rozhodne hráči Nitry, no gólovo sa presadili práve domáci. Pred nami je však stále ešte 40 minút, a tak sa máme rozhodne na čo tešiť.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
20:00
Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Bence Szirányi – 2 min., hákovanie).
19:25
Pred bránku Nitry smeroval nepríjemný puk, ktorý napokon gólom neskončil.
17:15
Prvá tretina sa v jej záverečných minútach pomerne dosť kúskuje. Opäť domáci poslali puk cez všetky tretiny, a teda sa bude vhadzovať po pravici Attilu Adorjána.
16:47
Hra je opäť prerušená. Tentokrát to bol ofsajd Miškovcu.
16:34
Situácia sa bude opakovať kvôli zakázanému uvoľneniu.
16:20
Vyrazený puk končí na ochrannej sieti, a tak sa bude vhadzovať pred bránkou domáceho tímu.
15:45
Tvrdá strela Rácza od modrej nekončí v sieti ani po nasledovnej trme vrme pred bránkou Miškovcu.
15:20
Vpredu pohrozili aj hostia, no z tohto mráčiku zatiaľ nezaprší.
14:40
O Malý moment mohol Žiga Pance opäť streliť gól. Tentokrát sa mu to našťastie pre Nitru nepodarilo.
14:26
1 : 0
Miškovec dal gól!
Gól strelil ŽIGA PANCE, ktorý dostal výborný prihrávku a následne z ľavého krídla pekne otvára stav zápasu. Asistencie: János Vas, Nicholas Crawford
14:11
Nitrania získali pár cenných sekúnd, keď dokázali malý moment držať puk v tretine súpera.
13:23
Vylúčenie v tíme HK Nitra (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Samuel Buček.
13:05
Po reklamnej prestávke je hra opäť v plnom prúde. Pri puku sú aktuálne hráči Nitry.
12:58
Judd Blackwater sa snažil o nebezpečný teč, no namieril len brankára.
12:37
Mezei teraz výborne v obrannej činnosti. Prihrávka však už bola pokazená.
11:41
Domáci celok je už v plnom počte.
11:11
Hráči Miškovca sa dokázali nejedenkrát uvoľniť, a tak neboli Nitrania príliš nebezpeční.
10:40
Nitrania teraz nehrajú dobrú presilovú hru, keď si dávajú ťažké prihrávky, a tak bojujú sami so sebou.
10:00
Polovička prvej tretiny je úspešne za nami. Domáci celok si nedokázal doposiaľ vybojovať absolútne nič.
09:41
Lantoši potiahol puk po pravom krídle a hneď pálil. Triafa len pozorného Adorjána.
09:11
Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Ryan Harrison – 2 min., krosček).
09:05
Miroslav Pupák síce namieril veľmi vysoko, no jeho strela bola tečovaná, a tak sa bude vhadzovať v pásme Miškovcu.
08:41
Domácemu celku sa však z vhadzovania nepodarilo vybojovať absolútne nič.
08:22
Nepresná kombinácia Nitranov znamená zakázané uvoľnenie. Hra je prenesená pred bránku Nitry.
07:27
Dylan Richard to skúšal bekendom, no mieril len vedľa bránky Attilu Adorjána.
07:01
Po zásahu domáceho brankára bude nasledovať vhadzovanie po jeho pravici.
06:23
Kombinácia Šiška – Pätoprstý vyzerala veľmi nádejne, no ani tentokrát gól nepadne.
05:18
Rapáč sa snažil obstreliť trojicu brániacich hráčov, avšak neúspešne.
04:22
Nitrania sú aj naďalej veľmi aktívni smerom dopredu, no tentokrát sa im puk nepodarilo dotlačiť až do bránky.
03:37
Nitrania sa už radovali z gólu. Ten však neplatí pre hru s vysokou hokejkou.
02:53
Domáci hokejisti sa síce na chvíľku dostali do útočného pásma, no Nitrania odtiaľ výborne vykorčuľovali.
01:48
Puk zatiaľ lieta hore dole, no ku gólovému ohrozeniu neprišlo.
00:59
Z úvodu zápasu sú zatiaľ aktívnejší hráči slovenskej Nitry.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

DVTK Miškovec: Adorján – Crawford, Kiss, Szirányi, Slovák T., Láda, Milam, Vojtkó – Miskolczi, Harrison, Magosi – Pance, Vas, Kulmala – Somogyi, Loiseau, Hajós – Ritó, Galanisz, Vincze

HK Nitra: Šimboch – Mezei, McCormack – Rais, Morrison, Sloboda, Pupák, Rácz – Lantoši, Slovák M., Blackwater – Buček, Richard, Scheidl – Rapáč, Bortňák, Fominykh – Hrušík, Šiška, Pätoprstý

Rozhodca: Martin Korba, Ondrej Kalina – Martin Smrek, Martin Jobbágy – Rudolf Lauff.
Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu zo zápasu 12. kola slovenskej Tipsport ligy. Dnes sa proti sebe postavia celky DVTK Miškovec a Nitra.

Maďarskému celku sa ako nováčikovi v súťaži nedarí podľa predstáv. Aktuálne sú na 10. mieste, ktoré je ako posledné zabezpečujúce miestenku v playoff. O bod menej má nepríjemná Žilina, ktorej sa v posledných zápasoch darí získavať body. Naopak Nitra je na 6. mieste, kde má o 6 bodov viac ako dnešný súper, konkrétne 20. Nitranov môžu mrzieť straty bodov s vedúcim Zvolenom, respektíve o skóre s druhými Košicami.

Najviac bodujúcim hráčom v tomto zápase je Fín Rasmus Kulmala, ktorý obliekal dres Miškovcu. Svojich 12 bodov rozdelil do pomeru 4:8. O jeden kanadský bod menej má hneď trojica hráčov. Slovenské duo Róbert Lantoši – Marek Slovák. Tí majú na svojom konte 5, respektíve 4 góly, ku ktorým pridali 6, respektíve 7 prihrávok. Z maďarského tímu je to János Vas, ktorý k 2 gólom pridal 9 prihrávok. Oba celky majú ešte po jednom hráčovi, ktorý nazbieral dvojciferný počet bodov. Za hosťujúci celok je to Kanaďan Judd Blackwater, za domácich je to Slovinec Žiga Pance. Obaja svojich 10 bodov rozdelili rovnomerne.

Stávkové kancelárie naklonili misky váh na stranu slovenskej Nitry. Kurz na hostí sa pohybuje okolo hodnoty 1,9. Naopak na domáci celok hodnoty siahajú až k číslu 3. Tak ako vedia hráči Miškovca zahrať nepríjemne doma, tak vedia aj Nitrania vonku. Preto sa pohodlne usaďte a vychutnajte si dnešný hokejový podvečer v našej prítomnosti.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.