1:3
(1:0, 0:2, 0:1)
12. kolo, Číslo zápasu 70 (Základná časť) Ice rink Miskolc, HUN 985 divákov

Nitra otočila duel v Miškovci

MIŠKOVEC 14. októbra (SITA) - Hráči Nitry otočili duel v Miškovci a zvíťazili 3:1 v nedeľňajšom zápase 12. kola hokejovej Tipsport ligy.

Maďarský tím viedol po prvej tretine gólom slovinského útočníka Žigu Panceho z presilovej hry. Nitrania prevážili misky váh na svoju stranu v druhej tretine gólmi Róberta Lantošiho a Judda Blackwatera, ktorý tečoval strelu Miroslava Pupáka. Branislav Rapáč pridal v závere ešte poistku do prázdnej bránky. Miškovec nezvíťazil už päť duelov v rade.

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) - HK Nitra 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Góly: 15. Pance (J. Vas) - 25. Lantoši (Marek Slovák), 35. Blackwater (Miroslav Pupák, Bortňák), 60. B. Rapáč
Vylúčení: 6:3 na 2 min, navyše Scheidl (Nitra) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Korba, Kalina - M. Smrek, Jobbágy
počet divákov: 985

Miškovec: Adorján - Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Láda, Vojtkó - Magosi, R. Harrison, Miskolczi - Kulmala, J. Vas, Pance - Hajós, Loiseau, Somogyi - Vincze, Galanisz, Ritó
Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Miroslav Pupák, A. Sloboda, Rácz - Blackwater, Marek Slovák, Lantoši - Scheidl, D. Richard, S. Buček - Fominych, Bortňák, B. Rapáč - Pätoprstý, J. Šiška, L. Hrušík