1:3
(1:2, 0:0, 0:1)
3. kolo, Číslo zápasu 50119 ZŠ Piešťany - Easton Aréna 543 divákov

Tím SR 20 uzavrel účinkovanie na turnaji v Piešťanoch prehrou s Českom 1:3

PIEŠŤANY / BRATISLAVA (SZĽH) - Novotvoriaci sa výber tímu SR 20 prehral v treťom zápase Turnaja štyroch krajín s Českom 1:3.

Napriek úvodnému gólu a streleckej prevahe nedokázali zverenci trénera Ernesta Bokroša nakloniť šťastenu na svoju stranu a prehrali aj tretí zápas v novom zložení. Jediný gól slovenského výberu zaznamenal Sebastián Čederle v 15. minúte.

V Piešťanoch sa zišiel celkom nový výber, do ktorého sa postupne zakomponujú ďalší hráči.

Turnaj štyroch krajín, Piešťany (Slovensko):

SLOVENSKO "20" - Česko "20" 1:3 (1:2, 0:0. 0:1)

Góly: 15. Čederle (Kováč) - 17. Šik (Dluhos), 19. Fridrich (Štibingr), 52. Všetečka (Fridrich)
Pomer striel: 33:22
Vylúčenia: 4:6, presilovky a oslabenia: 0:0

Hodnotenie turnaja:

Ernest Bokroš, tréner SR 20: "Nový ročník chlapcov do 20 rokov odohral veľmi dobrý turnaj. Nemáme možnosť sa často stretávať s takými kvalitnými súpermi ako sú Rusko alebo Fínsko, toto je snáď jediný turnaj, kde si s nimi môžeme zmerať sily, preto som rád, že sme mohli vidieť našich chlapcov v troch veľmi náročných zápasoch za sebou. A aj keď tie výsledky nie sú na prvý pohľad priaznivé, tak musím povedať, že som bol milo prekvapený, že po dvoch dňoch tréningu chlapci držali krok s týmito silnými súpermi. Veľmi si cením pohyb aj dosciplínu. Mali sme veľmi málo vylúčených, chlapci hrali v tomto smere naozaj dobre. Ak by sme mali zopár rozdielových hráčov, ktorí by dokázali premeniť vyložené šance, tak aj tie výsledky by určite boli iné. Napriek trom prehrám však turnaj hodnotím kladne, ukázal nám to, čo sme potrebovali a umožnil nám vidieť hráčov proti veľmi silným súperom."

Fotogaleria