46. kolo, Číslo zápasu 276 (Základná časť) Tipsport Aréna Banská Bystrica 2590 divákov

Banská Bystrica získala proti Trenčínu dva body, rozhodol Higgs

BANSKÁ BYSTRICA 25. januára (SITA) - Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v piatkovom zápase 46. kola najvyššej slovenskej súťaže nad Duklou Trenčín 2:1 po predĺžení.

V prvej tretine ako jediný skóroval Peter Ölvecký, pre ktorého to bol už šestnásty gól v aktuálnej sezóne. V prostrednej časti v krátkom slede zasadli na trestnú lavicu Juraj Cebák a Tibor Varga. Domáci využili ponúknutú presilovku o dvoch hráčovi, keď "kanadskú" spoluprácu zakončil Brock Higgs. Rovnako ako predchádzajúci domáci zápas Banskej Bystrice dospel do predĺženia, no tentoraz boli "barani" úspešnejší. Individuálne sa presadil opäť Brock Higgs, ktorý s prispením hosťujúceho brankára Michala Valenta prepasíroval puk do siete. Zverenci Dana Cemana tak vyhrali devätnásty z 22 domácich duelov v tomto ročníku a udržali sa na druhom mieste tabuľky.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Dukla Trenčín 2:1 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Góly: 29. Higgs (Faille, Asselin), 61. Higgs (B. Marshall, Asselin) - 8. Ölvecký (Radivojevič, Starosta)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Juhász (Maď.) - Bogdaň, Vincze (Maď.)
počet divákov: 2590

Banská Bystrica: S. Williams - B. Marshall, V. Mihálik, K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Nemčík - Asselin, É. Faille, Selleck - Koper, Higgs, M. Bartánus - Kabáč, Gabor, Šoltés - L. Lunter, Giertl, T. Török - D. Sojka
Trenčín: M. Valent - Starosta, Rýgl, L. Bohunický, Cebák, T. Bokroš, Gula, Božík - Sojčík, Ölvecký, Radivojevič - M. Hecl, Radjenovic, Sádecký - O. Mikula, Dlouhý, T. Varga - Špankovič, J. Švec, D. Hudec - Luhový