1:2 pp
(1:0, 0:0, 0:1, 0:1)
45. kolo, Číslo zápasu 268 (Základná časť) Tipsport Aréna Nitra 1648 divákov

Nitra so štvrtou prehrou po sebe, Miškovec ju zdolal v predĺžení

NITRA 20. januára (SITA) - Hokejisti DVTK Jegesmedvék Miškovec zvíťazili nad hráčmi HK Nitra 2:1 po predĺžení v nedeľňajšom stretnutí 45. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy.

Domáci "corgoni" viedli od 17. min zásluhou mladého útočníka Samuela Bučeka. Hostia z Maďarska vyrovnali v 51. min, presadil sa Slovinec Žiga Pance. Duel dospel do predĺženia, v ňom rozhodol o triumfe DVTK obranca Bence Szirányi. Nitrania prehrali v štvrtom meraní síl po sebe. Miškovec triumfoval pod Zoborom po prvýkrát v sezóne.

HK Nitra - DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 1:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 17. Buček (Bortňák, B. Rapáč) - 51. Pance (Kulmala, T. Slovák), 64. Szirányi (Harrison)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Müllner - Šefčík, M. Orolin
počet divákov: 1648

Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, Morrison, Korím, M. Versteeg, Miroslav Pupák, A. Sloboda - Blackwater, M. Slovák, Kollár - Lantoši, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, Buček - Hrušík, Čaládi, Fominych - Pätoprstý
Miškovec: Vay - D. Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Göz, Láda - Kulmala, J. Vas, Pance - Magosi, Loiseau, Harrison - Somogyi, Galanisz, Miskolczi - Vojtkó