40. kolo, Číslo zápasu 235 (Základná časť) ZŠ Lipt. Mikuláš 1684 divákov

Nitrania suverénne triumfovali na Liptove

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 3. februára (SITA) - Hokejisti Liptovského Mikuláša prehrali aj vo svojom druhom vystúpení na zrekonštruovanom zimnom štadióne, keď Nitre podľahli jednoznačne 1:7.

Už prvá tretina určila smer, akým sa bude tento duel vyvíjať. Hostia v nej totiž skórovali až štyrikrát, keď sa postupne presadili Fominych, Bortňák, Buček a Čaládi. Liptáci svoj jediný presný zásah zaznamenali v úvode prostrednej časti hry, keď vo vlastnom oslabení prekonal hosťujúceho gólmana Michal Uhrík. Nitra však reagovala ešte v druhej tretine ďalšími dvoma gólmi a v tretej dvadsaťminútovke uzavrel gólový účet tohto stretnutia Judd Blackwater.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Nitra 1:7 (0:4, 1:2, 0:1)
Góly: 22. Uhrík (J. Sukeľ) - 4. Fominych (Pätoprstý), 8. Bortňák (Rais, Buček), 12. Buček (Bortňák, McCormack), 20. Čaládi (Pätoprstý, Hanuljak), 29. Hrušík, 36. Scheidl (Kerbashian, Miroslav Pupák), 50. Blackwater (M. Slovák, Lantoši)
Vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Štefik, Németh (Maď.) - Šoltés, Soltész (Maď.)
počet divákov: 1684

Liptovský Mikuláš: Kislicyn (12. Šimko) - Fereta, Kurali, J. Nemec, Matej Bača, Mezovský, Parobek, Droppa - L. Žiak, Róbert Huna, Kriška - R. Varga, Tamáši, Uram - J. Sukeľ, Oško, Števuliak - Čenka, Uhrík, Nechaj - Lištiak
Nitra: Hanuljak - McCormack, Mezei, Morrison, Korím, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Rais, Korím, A. Sloboda - Scheidl, M. Slovák, Lantoši - Hrušík, Kerbashian, Blackwater - Minárik, Bortňák, Buček - Fominych, Čaládi, Pätoprstý