1:3
(0:2, 0:1, 1:0)
38. kolo, Číslo zápasu 226 (Základná časť) ZŠ Poprad 3630 divákov

Poprad doma nestačil na Košice

POPRAD 4. januára (SITA) - Hokejisti Popradu podľahli na vlastnom ľade 1:3 hráčom Košíc v piatkovom stretnutí 38. kola Tipsport ligy.

V úvodnej tretine sa hostia zásluhou Gabriela Spilara a Tomáša Klimu dostali do dvojgólového vedenia. V strednej časti hry sa presadil iba útočník Košíc Peter Galamboš. Za domácich v tretej tretine už iba znížil Samuel Takáč. Podtatranci už tretíkrát za sebou zlyhali pred vlastnými fanúšikmi, keď predtým prehrali doma s Trenčínom (1:5) a Nitrou (1:6). Poprad nevyužil šancu dostať sa v tabuľke pred svojho súpera. Košice si ziskom troch bodov udržali prvé miesto so ziskom 82 bodov.

HK Poprad - HC Košice 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Góly: 48. Takáč (P. Svitana) - 13. Spilar (Pretnar, Brophey), 17. Klíma (Lušňák, Pretnar), 37. Galamboš (Pulli, Spilar)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc st., Juhász - Rojík, Vincze
počet divákov: 3630

Poprad: Vošvrda - D. Brejčák, Petran, Erving, Š. Fabian, Brincko, Ťavoda, Česánek - P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra - Takáč, Zagrapan, Abdul - Lichanec, L. Paukovček, Belluš - R. Václav, Heizer, P. Koyš
Košice: Habal - Dudáš, McDowell, Pulli, Čížek, Koch, Pretnar, Šedivý - L. Nagy, Suja, Marcel Haščák - Kafka, Brophey, Š. Petráš - Hričina, Galamboš, Spilar - P. Lušňák, Klíma, Žitný - Vrábeľ