37. kolo, Číslo zápasu 219 (Základná časť) STEEL Arena Košice 4541 divákov

Košice doma otočili duel s Novými Zámkami

KOŠICE 30. decembra (SITA) - Líder hokejovej Tipsport ligy z Košíc zvíťazil nad Novými Zámkami 3:1 v nedeľňajšom stretnutí 37. kola.

Hostia po prvej tretine viedli zásluhou gólu Richarda Nejezchleba, no 41 sekúnd po začiatku druhej časti hry vyrovnal Jakub Suja. Aj začiatok tretej tretiny patril domácim, Gabriel Spilar v 43. min strelil víťazný gól. V závere pri power-play sa presadil Evan Brophey. Nové Zámky prišli o štvorzápasovú víťaznú šnúru. Košice si udržali vedúcu priečku o bod pred Banskou Bystricou.

HC Košice - MHC Mikron Nové Zámky 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Góly: 21. Suja (L. Nagy, McDowell), 43. Spilar (Hričina, Koch), 60. Brophey - 13. Nejezchleb (Pospíšil, B. Fábry)
Vylúčení: 3:2 na 2 min, navyše: Koch (Košice) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolín (SR), Juhász (Maď.) - Smrek (SR), Pálkövi (Maď.)
počet divákov: 4541

Košice: Habal - Dudáš, McDowell, Pulli, Čížek, Koch, Pretnar, Michalčin - L. Nagy, Suja, Marcel Haščák - Kafka, Brophey, Netík - Hričina, Galamboš, Spilar - P. Lušňák, Klíma, Žitný - Š. Petráš
Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, A. Hatala - Rogoň, R. Hruška, Štrauch - H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík - Bajtek, Šimun, Nejezchleb - Jalúbek, B. Fábry, Pospíšil - M. Henderson