3:4
(1:2, 2:1, 0:1)
33. kolo, Číslo zápasu 195 (Základná časť) ZŠ Detva 350 divákov

Blackwater hrdinom Nitry, v Detve rozhodol v poslednej minúte

DETVA 21. decembra (SITA) - Hokejisti HK Nitra uspeli v stretnutí 33. kola slovenskej najvyššej súťaže Tipsport ligy na ľade HC 07 Detva, kde sa im podarilo zvíťaziť pomerom 4:3.

Ako prví sa síce z gólu tešili domáci po zásahu Ladislava Ščurka už v tretej minúte, Samuel Buček a Róbert Lantoši však otočili skóre v prospech hostí. Druhá tretina vyšla o niečo lepšie Detvanom a do záverečnej dvadsaťminútovky sa tak išlo za nerozhodného stavu.

Keď už sa diváci na tribúnach detvianskeho štadióna chystali na predĺženie, 55 sekúnd pred treťou sirénou zabezpečil tri body Nitranom Judd Blackwater.

HC 07 Detva - HK Nitra 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)

Góly: 3. Ščurko (Puliš, Murček), 23. M. Surový (P. Valent, Gachulinec), 40. Ščurko (Murček) - 5. S. Buček (Blackwatter), 9. Lantoši, 31. Scheidl (Majdan, Lantoši), 60. Blackwater (Lantoši)
Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Rencz (Maď.) - Synek, Vincze (Maď.), 350 divákov

Detva: Zalivin - Betker, Martin Chovan, P. Hraško, J. Sládok, Gachulinec, F. Fekiač, Matúš Chovan, M. Šimon - Puliš, Murček, Ščurko - J. Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga - Z. Král, R. Gašpar, Hodgson - J. Tibenský, P. Valent, M. Surový

Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, K. Morrison, Rais, M. Versteeg, Miroslav Pupák, Korím - Blackwater, Marek Slovák, Lantoši - Majdan, Kerbashian, Scheidl - J. Šiška, Bortňák, S. Buček - Minárik, E. Čaládi, Hrušík - Pätoprstý