3:4
(0:2, 0:2, 3:0)
29. kolo, Číslo zápasu 173 (Základná časť) ZŠ Detva 264 divákov

Poprad na ľade Detvy takmer premrhal štvorgolový náskok, hetrik dosiahol Svitana

DETVA 2. decembra (SITA) - Hokejisti Popradu zdolali v zápase 29. kola najvyššej slovenskej súťaže Detvu 4:3.

Štyridsať minút dominovali, strelili štyri góly, pričom sa hetrikom zaskvel Patrik Svitana. Vyzeralo to na vysoké víťazstvo "kamzíkov", ale domáci sa v tretej tretine obdivuhodne vzchopili. Po góloch Jakuba Žilku, Michala Murčeka a Michaila Kukleva znížili náskok hostí na rozdiel gólu a na vyrovnanie mali k dispozícii ešte jedenásť minút. Zverenci Josefa Tureka si vypracovali tlak, záverečných 40 sekúnd hrali v šestici, ale štvrtý gól sa im nepodarilo streliť. Poprad to napokon zvládol a vďaka plnému bodovému zisku sa dotiahol na druhý Zvolen. Naopak, Detva prehrala šiesty duel v sérii a figuruje až na jedenástom mieste.

HC 07 Detva - HK Poprad 3:4 (0:2, 0:2, 3:0)
Góly: 41. J. Žilka, 43. Murček (Hraško, Puliš), 49. Kuklev (V. Fekiač, Matúš Chovan) - 4. P. Svitana (D. Bondra, Mlynarovič), 6. Kundrik (R. Václav), 26. P. Svitana (Fabian, Mlynarovič), 29. P. Svitana (D. Bondra, Mlynarovič)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Németh (Maď.) - Krajčík, Árkovics (Maď.)
počet divákov: 264

Detva: Zalivin (29. Petrík) - Kuklev, F. Fekiač, Hraško, Sládok, M. Šimon, Matúš Chovan, Gachulinec - Puliš, P. Valent, M. Surový - J. Žilka, Z. Král, Martin Ďaloga - R. Gašpar, Murček, Ščurko - Giľák, V. Fekiač, Tibenský
Poprad: Vošvrda - Salija, Petran, Ťavoda, Fabian, K. Karalahti, Erving, Česánek - P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra - S. Takáč, Zagrapan, Abdul - R. Macík, L. Paukovček, Belluš - R. Václav, Kundrik, Valigura