28. kolo, Číslo zápasu 164 (Základná časť) ZŠ Nové Zámky 856 divákov

Nové Zámky opäť tesne zvíťazili, doma zdolali Detvu

NOVÉ ZÁMKY 30. novembra (SITA) - Hokejisti Nových Zámkov druhýkrát po sebe bodovali naplno, keď v piatkovom stretnutí 28. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy zdolali na vlastnom ľade Detvu tesne 3:2.

Už v prvej tretine si domáci vybudovali dvojgólový náskok, o čo sa v rozpätí 78 sekúnd postarali Tomáš Urban a Richard Nejezchleb. Druhá dvadsaťminútovka priniesla po jednom presnom zásahu na oboch stranách, keď sa v jej úplnom závere presadil najskôr domáci Martin Jakúbek a zároveň so sirénou aj Detvan Martin Ďaloga. V tretej tretine si už Novozámčania víťazstvo postrážili aj napriek tomu, že 46 sekúnd pred záverečným hvizdom vo vlastnom oslabení znížil Ladislav Ščurko.

MHC Mikron Nové Zámky - HC 07 Detva 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Góly: 10. T. Urban (Štrauch, Kudla), 11. Nejezchleb (B. Fábry), 40. Jakúbek (Kudla) - 40. Martin Ďaloga (Sládok, R. Gašpar), 60. Šcurko (R. Gašpar, Kuklev)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Goga, Juhász (Maď.) - Kacej, Vincze (Maď.)

Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, Dundáček, Ordzovenský, M. Novák, M. Henderson, Hatala - Bajtek, T. Urban, Štrauch - Rogoň, Zbořil, J. Jurík - Jakúbek, B. Fábry, Nejezchleb - Ľ. Buc, Ondrušek, Slávik

Detva: Zalivin - Kuklev, F. Fekiač, Hraško, Sládok, M. Šimon, Gachulinec - Puliš, Murček, Giľák - R. Gašpar, V. Fekiač, Martin Ďaloga - J. Žilka, Matúš Chovan, Ščurko - Z. Král, P. Valent, Tibenský - M. Surový