27. kolo, Číslo zápasu 162 (Základná časť) ZŠ Detva 303 divákov

Detva nezvládla dobre rozohraný duel proti Miškovcu

DETVA 27. novembra (SITA) - Hokejisti Detvy podľahli v zápase 27. kola najvyššej slovenskej súťaže maďarskému Miškovcu 2:3.

Domáci hokejisti mali výborné závery prvých dvoch tretín. V 20. minúte skóroval Rastislav Gašpar a dvanásť sekúnd pred koncom druhého dejstva opätovne poslal domácich do vedenia obranca Jozef Sládok. Zverenci Josefa Tureka ale dobre rozohraný zápas nedotiahli do úspešného konca. Počas vlastného oslabenia vyrovnal Bálit Magosi a v 55. minúte rozhodol stretnutie Bence Szirányi. Detva tesne pred koncom ešte skúsila hru bez brankára, Ádáma Vaya ale neprekonala, a tak si pripísala na svoje konto štvrtú prehru po sebe.

HC 07 Detva - DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Góly: 20. R. Gašpar (Martin Ďaloga, Martin Chovan), 40. Sládok (Hraško, V. Fekiač) - 32. Loiseau (Magosi, Szirányi), 45. Magosi, 55. Szirányi (Loiseau)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: D. Konc st., Novák - Výleta, Rojík.

Detva: R. Petrík - Kuklev, Martin Chovan, Hraško, Sládok, M. Šimon, F. Fekiač, M. Surový, Gachulinec - Puliš, Murček, Ščurko - R. Gašpar, V. Fekiač, Martin Ďaloga - J. Žilka, Matúš Chovan, Tibenský - Giľák, P. Valent, Z. Král
Miškovec: Vay - Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Göz, Láda - Kulmala, J. Vas, Pance - Magosi, Loiseau, R. Harrison - Somogyi, Galanisz, Miskolczi - Vojtkó, Hajós, Ritó