2:1 pp
(0:1, 0:0, 1:0, 1:0)
25. kolo, Číslo zápasu 148 (Základná časť) Niké Aréna Žilina 482 divákov

Úspešná premiéra Mikulu na žilinskej lavičke

ŽILINA 22. novembra (SITA) - Hokejisti Žiliny zvíťazili v zápase 25. kola najvyššej slovenskej súťaže nad Novými Zámkami 2:1 po predĺžení.

Nový tréner "vlkov" Peter Mikula tak zažil úspešnú premiéru na lavičke majstra z roku 2006.

Do zápasu lepšie vstúpili hostia, ktorí sa ujali vedenia po góle českého útočníka Adama Zbořila. Žilinčanom sa podarilo prekonať reprezentačného brankára Andreja Košarišťana až v 45. min, keď Richard Jenčík upratal puk do siete po vyrazenej strele Reného Piegla. Pod Dubňom sa napokon muselo predlžovať a presne dve minúty pred skončením extra päťminútovky skóroval Petr Beránek. Platnosť presného zásahu ešte musel odobriť videorozhodca, ale po konzultácii s ním rozhodca Miroslav Valach napokon ukázal, že gól platí. Žilina ukončila sériu šiestich prehier, no naďalej zostáva na dvanástej priečke so ziskom 25 bodov.

MsHK DOXXbet Žilina - MHC Mikron Nové Zámky 2:1 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Góly: 45. Jenčík (Piegl, Balej), 63. Beránek (Barta) - 16. Zbořil (B. Fábry, M. Novák)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše Žilin (Žilina) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valach, Nagy (Maď.) - Krajčík, Pálkövi (Maď.)
počet divákov: 482

Žilina: Fučík - Bagin, Kučný, M. Hudec, Jankovič, Matejka, Piegl, Žilin, Dubeň - Balej, Surovka, Jenčík - Rudolf Huna, Podešva, Barta - Hvila, J. Ručkay, Beránek - Síkela, Húževka, J. Milý
Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, M. Henderson, Ordzovenský, M. Novák, Ľ. Buc, Hatala - Bajtek, T. Urban, Štrauch - Rogoň, Zbořil, J. Jurík - Linet, Jakúbek, Nejezchleb - Ondrušek, B. Fábry, Slávik