6:2
(2:1, 2:0, 2:1)
17. kolo, Číslo zápasu 102 (Základná časť) Tipsport Aréna Nitra 2047 divákov

Nitra bez problémov zdolala Budapešť, Buček strelil hetrik

NITRA 30. novembra (SITA) - Hokejisti HK Nitra si v dohrávanom stretnutí 17. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy poradili s maďarským klubom MAC Budapešť jednoznačne 6:2.

V prvej tretine dokázali hostia sekundovať favorizovaným "corgoňom", keď po jej skončení prehrávali iba 1:2. V druhej dvadsaťminútovke však už Nitrania odskočili na rozdiel troch gólov. Postarali sa o to Lane Scheidl a Samuel Buček. Práve mladík Buček pridal v záverečnej časti hry ešte dva presné zásahy, čím zavŕšil hetrik. Jeho predstavenie narušil len druhým gólom hostí Kristzián Nagy.

Zverenci Antonína Stavjaňu potvrdili, že v ostatných týždňoch majú výbornú formu a dosiahli už siedme víťazstvo za sebou.

HK Nitra - MAC Budapešť (Maď.) 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)

Góly: 2. Majdan (Scheidl, Kerbashian), 18. Bortňák (B. Rapáč, S. Buček), 27. Scheidl (McCormack, Lantoši), 39. S. Buček (Bortňák), 44. S. Buček (Miroslav Pupák, B. Rapáč), 60. S. Buček (B Rapáč) - 4. J. Brown (Dansereau, T. Klempa), 47. K. Nagy (T. Klempa)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše Marek Slovák (Nitra) a Dansereau (Budapešť) obaja 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefík, M. Novák - Tvrdoň, Synek, 2047 divákov

Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, K. Morrison, Korím, Rais, Miroslav Pupák, A. Sloboda - Blackwater, Marek Slovák, Lantoši - Majdan, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, S. Buček - Hrušík, J. Šiška, Pätoprstý - Hvizdoš

Budapešť: Rajna - J. Dudás, Negrin, Bugár, Burt, Macaulay, Pozsgai - Bodó, C. Langkow, K. Nagy - Dansereau, J. Brown, T. Klempa - Szabad, Terbócs, Odnoga - Szigeti, Majoross, Pápa