2:5
(0:2, 1:2, 1:1)
14. kolo, Číslo zápasu 84 (Základná časť) ZŠ Detva 1058 divákov

Zvolenčania zdolali Detvu a udržali si prvé miesto tabuľky

DETVA, 21. októbra (SITA) - Hokejisti Zvolena pokračujú vo svojom víťaznom ťažení. V nedeľňajšom zápase 14. kola Tipsport ligy zdolali Detvu 5:2, čo znamená ich deviatu výhru po sebe.

Skóre stretnutia pod Poľanou otvoril v šiestej minúte Patrik Lušňák, ktorý využil presilovú hru. V polovici úvodného dejstva sa presadil Michael Vandas a v prostrednej časti na neho nadviazali Michal Chovan s Milanom Kytnárom. Pre hráča so skúsenosťami z NHL to bol už dvanásty gól v sezóne, čím si upevnil pozíciu najlepšieho strelca súťaže. Až za stavu 0:4 sa dostali k slovu aj domáci zásluhou presného zásahu Michala Murčeka. V 55. minúte zdramatizoval zápas Matúš Chovan, ale o 36 sekúnd neskôr prinavrátil Zvolenu trojgólový náskok Lukáš Handlovský. Napokon to bol posledný presný zásah stretnutia, a tak mužstvo Andreja Podkonického zvíťazilo pomerom 5:2. Zároveň nadviazalo na triumf z tretieho kola, keď pod Pustým hradom zdolalo Detvu jednoznačne 6:1.

HC 07 Detva - HKM Zvolen 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Góly: 35. Murček (Puliš, Martin Chovan), 55. Matúš Chovan (P. Valent, Tibenský) - 6. Lušňák (Vandane, Špirko), 10. Vandas (M. Halama), 25. Michal Chovan (Handlovský, Vandane), 34. Kytnár (Michal Chovan, P. Zuzin), 55. Handlovský (Vandas)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Jonák - Šefčík, Kacej
počet divákov: 1058

Detva: R. Petrík - Kuklev, Martin Chovan, Hraško, Gachulinec, Sládok, F. Fekiač, M. Šimon, Hedera - Puliš, Matúš Chovan, Jakuceňa - Z. Král, Murček, Ščurko - J. Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga - M. Surový P. Valent, Tibenský.
Zvolen: T. Tomek - Ulrych, Vandane, D. Růžička, Zeleňák, Poyhonen, A. Drgoň, Dubina - Handlovský, Špirko, Vandas - Šišovský, M. Halama, Lušňák - P. Zuzin, Kytnár, Michal Chovan - P. Halama, S. Petráš, Andrisík.