13. kolo, Číslo zápasu 73 (Základná časť) ZŠ Zvolen 1485 divákov
Dobojované... HKM Zvolen zvládol povinný zápas proti Litpovskému Mikulášu a vďaka zlepšenému výkonu v druhej tretine nakoniec poráža svojho dnešného súpera 3:1. Nejaký oku lahodiaci hokej to dnes určite nebol, ale tri body do tabuľky sa počítajú a Rytieri si tak svoju sériu víťazstiev predĺžili na osem. Najbližšie sa predstavia v nedeľu v Detve. Ďakujem za pozornosť a príjemný zbytok večera.
Koniec zápasu.
59:54
Posledné buly zápasu, pred Tomekom, ale je prakticky rozhodnuté.
59:36
Juraj Hollý sa síce pýta dole z ľadu, ale Anton Tomko sa k hre power play neodhodlal.
59:10
Delovka Vybírala z ľavého krídla, Tomek puk neudržal a spadol mu na ľad, ale okamžite mu pomohli obrancovia.
58:37
Chovanov nahadzovaný puk pred bránku na Kytnára, ale prihrávka nebola najpresnejšia.
58:22
98 sekúnd pred sirénou vhadzovanie na útočnej modrej Liptákov.
Dnešné stretnutie sleduje 1485 divákov.
57:59
Domáci hrajú s pukom čo najďalej od Tomeka...
56:59
Pekný prienik Martina Andrisíka a pekná strela bekhendom, následne mu pri dorážke ale puk ušiel.
56:19
Šišovského strela švihom spoza Heikelu a ďalší úspešný zákrok Hollého vyrážačkou.
55:52
Postavenie mimo hry hostí. Zadalo by sa že zápas sa len dohráva, stále však je o čo hrať.
55:35
Opäť hráme v plnom počte päť na päť.
55:26
Kytnárova strela z medzikružia mieri ale mimo brány.
54:40
Prvá minúty hry štyroch proti štyrom sa odohrávala viac v pásme pred Hollým, ale žiadnu šancu si HKM nevypracoval.
53:35
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Ulrych – 2 min., hrubosť + 10 min. osobný trest, hrubosť).
Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Lištiak – 2 min., napadnutie po odohratí).
53:35
Šarvátka pred striedačkou hostí. Lištiak s Ulrychom sú v sebe, Lištiak už bez prilby leží na ľade... Určite sa bude vylučovať.
52:59
Chyba domáceho Vandana a okamžite bola na svete obrovská šanca hostí, ale delovka Karola Koríma tesne míňa ľavú Tomekovu tyčku.
51:58
Veľké nepresnosti v rozohrávke hostí, len veľmi kostrbato sa pokúšajú doviezť puk do pásma.
50:53
Domáci v plnom počte.
50:50
Veľmi slabá presilovka hostí bude pomaly končiť. Neviem či vôbec vystrelili na bránu Tomeka.
50:10
Handlovského prienik cez trojicu hostí a predsa dokázal nebezpečne vystreliť. A to všetko navyše v oslabení.
49:33
V prvej polovici presilovky hostí zatiaľ nič zaujímavé.
48:53
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Lušňák – 2 min., napadnutie po odohratí).
48:39
Lušňák sa pokúsil vystreliť, ale nechal puk za sebou. Hneď si však zobral Marco Halama a nebezpečne vystrelil, ale nad bránu Hollého.
48:05
Hostia vyrazili do útoku, ale ich snaženie končí na útočnej modrej čiare. Čiarový rozhodca píska postavenie mimo hry.
47:50
Opäť pokračoval optický tlak Zvolen, ktorý si dokázala vytvoriť aj prvá Špirkova formácia.
46:50
Nebezpečný teč Petráša pred bránou a hostia mali tentokrát veľké šťastie že neinkasovali.
46:29
Tlak Zvolen, Andrisík nahral výborne na modrú Růžičkovi a jeho delovka len tesne minula bránu.
45:46
Rišu Huna už už vysúval Róberta Hunu do samostatného nájazdu, ale výborný obranný zákrok Zeleňáka marí šancu Liptákov.
45:16
Michal Roman trafený pukom niekde do oblasti brucha, prerušená hra.
44:30
V bráne hostí od tretej tretiny nastúpil Hollý.
43:43
Vhadzovanie pred Tomekom vyhrali hostia a majú aktuálne prevahu.
43:22
Hostia v útoku, najprv Bačova nahodenie na bránu cieľ minulo, ale potom sa puk odstal na hokejku Riša Hunu a jeho nahodenie už bol presné. Napriek presnosti však Tomek strelu chytá na svoje telo.
42:31
Chovan sa v súboji jeden na jedného kľučkou snažil obísť Nemca, ale ten ho čisto trafil telom a domáci kapitán neprešiel ďaleko.
41:05
Sukeľova bomba z miesta, kde Huna strelil jediný gól hostí, ale Sukeľ mieri mimo brány.
40:45
Útoky na oboch stranách stroskotali už tesne za modrou čiarou.
40:02
Úvodné buly vyhrali hostia...
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 19:39.
V prvej časti druhej tretiny sa opäť veľa zaujímavého nedialo. V polovici síce kanaďan Vandane vyrovnal, ale domáci stále nevedeli akosi nájsť rytmus. Na koňa ich ale zdá sa dostala Vandasom využitá presilovka a hneď na to pridal do šatne tretí gól HKM Kytnár. Po prvej teda 0:1 pre Mikuláš, no po druhej už 3:1 pre Zvolen!
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:44
3 : 1
Zvolen dal gól!
Záver druhej tretiny domácim vychádza skutočne na jednotku s hviezdičkou. Patrik Lušňák dravo vybojoval puk za bránou hostí, ideálne prihral voľnému MILANOVI KYTNÁROVI pred bránu a ten strieľa svoj jedenásty gól sezóny. Domáci center sa tak dostáva na čelo ligových strelcov.
Asistoval Patrik Lušňák.
38:05
2 : 1
Domáci hráči využívajú presilovú hru. Handlovský vyslal delovku od modrej Lukáš Handlovský. Kislitsyn puk zachytil ale nevedel kde je, nik to nevedel. Iba MICHAEL VANDAS stojaci za bránou puk uvidel ako zastal na bránkovej čiare a poslal ho do siete.
Asistovali Lukáš Handlovský a Davis Vandane.
37:36
Závar pred Kislitsynom, Zuzinova druhá strela, dorážka Šišovského a hostia následne vyhadzujú z tretiny.
36:56
Celá domáca kombinácia smerovala na Zuzina, ten aj dostal puk ale z prvej triafa iba Kislitsyna.
36:27
Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Bača – 2 min., hákovanie).
36:27
Rasťo Špirko prešiel celý ihriskom do útočnej tretiny, kde si cez dvojicu hostí vypýtal podrazenie a nasleduje tak ďalšia domáca presilovka.
35:48
Pokračuje tlak Zvolena, Michal Roman teraz dostal dobrú prihrávku na modrú, zrovnal puk a vyslal tvrdú bombu, ktorú ale gólman hostí vyráža.
35:32
Ďalšie vyhodenie puku hostí a ďalšie zakázané uvoľnenie.
35:11
Po nepresnej rozohrávke Liptákov sa pískalo zakázané uvoľnenie a hra sa vracia do ich obranného pásma. Vhadzovať sa bude po pravici Kislitsyna.
34:58
Domáci aktívnejší opäť. Kytnár poslal strieľanú prihrávku po ľade na Ružičkovu hokejku, ale jeho teč minul tesne bránu.
34:24
Marco Halama vyhral dva súboje, prvá prihrávka na Šišovského síce neprešla ale druhá na Lušňáka už áno a Lušňákova strela ukrytá za obrancu Liptákov vystrašila Kislitsyna.
33:58
Rozohrávka zvolenských obrancov skončila zakázaným uvoľnením. Nasleduje buly pred Tomášom Tomekom.
32:51
Útoky sa nám teraz prestriedali na oboch stranách a obe mužstvá sa pokúšali o nejaké akcie, ale k šanciam sa dnes akosi nevieme dopracovať.
31:55
Domáci sú v útočnom pásme čoraz častejšie a akoby pomaličky preberali zápas, no uvidíme.
30:41
Tlak Zvolena, delovka Drgoňa a Kislitsyn jeho strelu vyráža do rohu.
30:03
Rodiace sa prečíslenie bratov Hunovcov končí Petr Ulrych výborným pozičným vypichnutím puku. Puk nakoniec končí v hľadisku.
29:38
Zeleňákov pokus o rýchlu domácu kontru neuspel. Šišovský si s Lušňákom na modrej nerozumeli, ofsajd.
28:34
Pekná Špirkova akcia, po ktorej sa delovkou od modrej prezentoval Ružička, puk ale k bráne nedorazil.
26:52
1 : 1
DAVIS VANDANE vošiel do pásma, naznačil strelu, ale potiahol si puk ešte bližšie a nachytal Kislitsyna strelou medzi betóny.
Asistovali Marco Halama a Michal Chovan.
26:37
Po aktivite Riša Hunu ďalší súvislý tlak hostí...no bez šance.
25:22
Marco Halama zadovkou našiel Šišovského, ale tomu pri pokuse o strelu švihom skočil puk.
24:46
Konštatujem, že obraz hry oproti prvej nudnej tretine sa zatiaľ ale že vôbec nezmenil. Veľa prerušení, nesúrodá hra, málo striel a žiadne šance. Nuda.
24:06
Otrasný hokej pokračuje. Po nepresnej rozohrávke Zvolenčanov sa bude vhadzovať v ich obrannom pásme. Nasleduje buly po ľavici Tomáša Tomeka.
23:56
Oškova strela spoza Ružičku končí opäť iba zrazená na ochrannej sieti.
23:43
Domáci stále v druhej tretiny bez strely na bránu. Ďalší iceing hostí a vhadzovanie pred Kislitsynom.
22:52
Domáci majú obrovské problémy vyviesť puk z pásma, nestačili im na to tri pokusy. Hostia výborne napádajú.
21:50
Heikila ustál dva súboje a hostia vydržali v útočnom pásme asi pol minúty, no bez šance.
21:07
Strela na bránu hostí, ale Šišovského pokus spoza obrancu končí na zrazený na ochrannej sieti.
20:02
Úvodné buly vyhrali hostia a smerujú do útoku.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Strely po prvej tretine 8:12
Vhadzovania 11:4
Ďalšia tretina sa začne približne o 18:49.
Máme za sebou veľmi slabú prvú tretinu, v ktorej sme toho ozaj veľa hokejového nevideli. Domáci mali spolu až "dve" šance a hostia možno vyloženú ani jednu. Napriek tomu však Liptáci vedú, keď v presilovke prestrelil Tomeka Rišo Huna. Dúfajme, že druhá tretina bude kvalitnejšia...
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:41
Hostia kontrolujú koniec tretiny s pukom na vlastných hokejkách a ďaleko od Kislitsyna.
18:59
Ďalšia Vandasova strela ztečovaná, teraz puk na telo schytal Mario Kurali.
18:12
0 : 1
Liptovský Mikuláš dal gól!
Hostia z ničoho nič strieľajú úvodný gól a premieňajú presilovku. RIACHARD HUNA vošiel s pukom do útočného pásma, vystrelil tvrdo príklepom cez obrancu a Tomek prvý krát inkasuje – 0:1.
Asistoval Tomáš Nádašdi.
17:56
Rýchly domáci protiútok v oslabení zakončoval Zuzin, ale do jeho strely švihom dal hokejku obranca hostí.
16:59
Bačova razantná prihrávka spoluhráča minula a hostia prišli o pásmo.
16:28
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Vandas – 2 min., hákovanie).
16:13
Hostia v plnom počte.
15:23
Najväčšia príležitosť zápasu. Neprehľadná situácia pred Kislitsynom, Zvolen sa pokúšal o dve či tri dorážky, no hostia situáciu aj so šťastím nakoniec ustáli.
14:55
Veľký tlak Zvolena, Chovanova strela ztečovaná mimo, ale domáci zostávajú v pásme.
14:13
Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Korím – 2 min., napadnutie oblasti hlavy a krku + 10 min. osobný trest, napadnutie oblasti hlavy a krku).
14:13
Šišovský v strednom pásme doslova zostrelený z ľadu a toto už je faul a nasleduje prvá domáca presilovka.
14:08
Oškova prízemná strela po ľade a Tomek vyráža puk do rohu.
13:34
Vandasova individuálna akcia, ale následná strela mieri mimo pravej tyčky.
12:26
Tomek za bránou nerozohral najpresnejšie, puk zachytil Nechaj a poslal ho rovno na bránu, ale Tomek sa stihol vrátiť a puk vyráža.
11:30
Vyhrané domáce buly, delovka Ulrycha, ale iba do Heikilu, ktorý sa mu vrhol do strely.
10:58
Naďalej pokračuje veľmi slabý, podpriemerný hokej, ktorý veri ťažko nazvať Extraligový.
09:48
Pekný prienik Vandasa, ktorý si to namieril medzi dvoch obrancov súpera, puk však nechal za sebou pre Zeleňáka, ktorý bekhendom triafa opäť iba Kislitsyna.
08:35
Zvolen sa len veľmi pozvoľna rozbieha, už to miestami vyzerali na prvý tlak HKM, ale hostia hru okamžite vyrovnali.
07:16
Chyba pri preberaní puku a následnej rozohrávke hostí. Karol Korím nahral súperovi a Marco Halama mal prvú dobrú príležitosť Zvolena, bekhendom ale triafa iba Kislitsyna.
06:22
Hostia puk vyhodili cez celé ihrisko ale rozhodcovia ponechal hrať.
05:40
Najmä od lídra tabuľky sme čakali lepší vstup do zápasu a viac aktivity, tá sa zatiaľ nedeje.
05:10
Nebezpečné nahodenie Feretu od modrej, ktoré pred Tomekom niekto tečoval. Tomek zmenu puku zaznamenal a reflexíne vyráža.
04:57
Zatiaľ sledujeme veľmi opatrný úvod z oboch strán.
04:02
Bačove nahodenie zo stredného pásma a Tomek si pripisuje Ďalší úspešný zákrok.
03:28
Vandane nahodil puk za bránu Kislitsyna, od mantinelu sa odrazil rovno k Handlovskému a ten mohol za Zvolen prvý krát trafiť priestor brány. Triafa ale iba sieťku brány.
02:50
Uhrík veľmi tvrdo poslaný na ľad Ulrychom, následne narazil tvrdo na zadný mantinel. To teda určite muselo bolieť, ale vylučovať sa nebude.
02:15
Opatrný úvod porušili hostia a Mario Kurali od modrej prvý krát preveril Tomeka v bráne Zvolena.
01:32
Prvý strelecký pokus hostí od Jakuba Sukeľa mieri mimo brány Zvolena.
00:49
Zakázané uvoľnenie hostí.
00:31
Špirkova strela zrazená Róbertom Hunom, Kislitsyn tak nemusel zasahovať.
00:04
Úvodné buly vyhral domáci center Lukáš Handlovský a domáci okamžite zakladajú prvú útočnú akciu.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Nasleduje hymna SR a po nej sa nám zápas začne. Prajem Vám príjemný športový zážitok Vážení športoví priatelia...
Domácim tiež chýba viacero opôr. Hlavne v obrane to bude mať dnes HKM ťažké. Na súpiske je totiž iba 6 bekov. Chýbajú Pöyhönen a Charnaok. V útoku chýba už dlhšie Obdržálek, ale dnes nenastúpi ďalší útočník Holovič. Na jeho miesto tréneri postavili Marca Halamu. Do brány pôjde Tomáš Tomek.
V drese hostí bude hľadať márne Krišku, Piatku, Števuliaka či Suchého. Dnes sa udiala výmena medzi Liptákmi a Banskou Bystricou. Peter Lichanec zamieril k úradujúcemu majstrovi a opačným smerom šiel Alex Tamáši, ktorý dnes nastúpi na centri v treťom útoku hostí. V bráne bude od začiatku Juraj Hollý.
Úvodné zostavy:

HKM Zvolen: Tomek (Skapski) – Vandane, Ulrych, Zeleňák, Růžička, Drgoň, M.Roman – Vandas, Špirko (A), Handlovský – Lušňák, M.Halama, Šišovský – Mich.Chovan (C), Kytnár (A), Zuzin – Andrisík, S.Petráš, P.Halama (tréner A.Podkonický)

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Hollý (Kislitsyn) – Nádašdi (C), Bača, Korím, Mezovský, Kurali, Fereta, Nemec, Gregor – Lištiak, Ri.Huna, Ro.Huna – Uram (A), Oško, J.Sukeľ – Heikila, Tamáši, Vybíral – Nechaj, Uhrík (A), Žiak (tréner – A.Tomko)

Rozhodca: Fridrich, Nagy – Synek, Kis-Király (video – Macko).
Obe mužstvá práve pomaly končia rozkorčuľovanie...My sa však pozrime na obe zostavy.
Príjemný podvečer zo Zvolena...
Vážení športoví priatelia, srdečne Vás vítame pri sledovaní 13.kola Tipsport ligy HKM Zvolen – MHK 32 Liptovský Mikuláš. My Vám zo stretnutia pod Pustým hradom opäť prinášame textový prenos, vďaka ktorému Vám určite neunikne nič podstatné.

Zvolen sa vezie na víťaznej vlne. Zvládol po sebe tri domáce zápasy a všetko to boli trojbodové víťazstvá. Naposledy v nedeľu v šlágri kola zdolali Rytieri v súboji o prvé miesto Košice 4:1. Zvolen vedie tabuľku Tipsport ligy o bod pred Novými Zámkami. Hráči HKM kraľujú skoro všetkým ofenzívnym štatistikám súťaže a túto pohodu by mali zúročiť aj v zápase proti Liptovskému Mikulášu.

L.Mikuláš padá v tabuľke stále nižšie a nižšie. Po dobrom vstupe do súťaže Liptáci strácajú dych. V nedeľu si pripísali už siedmu prehru v rade, keď podľahli Banskej Bystrici vysoko 7:2. Hráči pod vedením Antona Tomka stále hrajú svoje zápasy na klziskách súperov, čo je psychicky dosť náročné. Zvolenské prostredie však poznajú, nakoľko minulý utorok nastúpili vo Zvolene k dohrávke 2.kola. Vtedy HKM zvíťazil 6:3.