2:1
(0:0, 1:0, 1:1)
12. kolo, Číslo zápasu 71 (Základná časť) ZŠ Detva 511 divákov
V tretej tretine sme videli dva presné zásahy. Najskôr v 48. minúte vyrovnal Ručkay, no o víťazstve domácich rozhodol v 59. minúte, po spornom presnom zásahu Murček. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa.
Koniec zápasu.
59:56
Záverečné sekundy priniesli snahu hostí o strelenie vyrovnávajúceho gólu, ktorá však bola neúspešná.
59:07
Detva tak preklopila zápas na svoju stranu, čo sa nepáči hosťom, ktorí protestujú proti neodpískaniu zakázaného uvoľnenia, ktoré predchádzalo samotnému presnému zásahu.
58:53
2 : 1
Detva dala gól!

Detva pridáva druhý gól v zápase. MICHAL MURČEK sa ocitol úplne osamotený medzi kruhmi, odkiaľ dokázal prestreliť bezmoceného Horčičku.

Asistencie: Puliš, Sčurko.
58:47
Kučný sa na dvakrát dostal k strele od modrej čiary, no Petrík na toto zakončenie videl a dokázal puk chytiť.
58:02
Domáci hokejisti sa teraz previnili zakázaným uvoľnením a hra sa tak presťahuje naspäť pred Petríka.
57:12
Hra sa prelieva z jednej strany na druhú, no ani jeden z celkov nevie trafiť priestor brány.
56:27
Už sú oba tímy späť na ľadovej ploche a tak sa môžu začať záverečné minúty tohto stretnutia.
55:31
Došlo k rozbitiu plexiskla a tak môžme očakávať dlhšiu pauzu, v ktorej budú môcť oba celky nazbierať sily do záverečnej fázy zápasu.
54:52
Nasleduje ďalšie z veľkého počtu zakázaných uvoľnení domáceho celku a tak sa hra opäť presťahuje do pásma Detvy.
53:48
Ani jeden z celkov si v týchto momentoch nevie vytvoriť čistú gólovú šancu a tak sa možno dočkáme aj predĺženia.
52:59
Domáci hokejisti sa previnili ďalším zakázaným uvoľnením a vhadzovať sa tak bude po ľavici Petríka.
52:37
Hostia sa teraz dokázali na dlhší čas usadiť v útočnom pásme, kde si však nevytvorili streleckú príležitosť.
51:16
Síkela si dobre nakorčuľoval do útočného pásma, kde sa aj dostal do zakončenia, no Petrík toto zakončenie poľahky zlikvidoval.
50:28
Začala sa nám posledná desaťminútovka tohto stretnutia, v ktorom je stav vyrovnaný 1:1.
49:22
Ďaloga teraz dobre zapracoval v útočnom pásme, no ani jeho snaha neprinesie domácim druhý presný zásah.
48:34
Puliš sa dostával do nádejnej pozície, no v poslednú chvíľu ho hraničným zákrokom dokázala odstaviť obranca Žiliny.
48:04
Žilina tak dokázala vyrovnať a my sme zvedaví ako na tento priebeh zareagujú domáci hokejisti.
47:04
1 : 1
Žilina dala gól!

A je vyrovnané. Chybu domáceho celku dokázal využiť JAKUB RUČKAY, ktorý to trafil presne do horného rohu brány a Petrík už nemal šancu zasiahnuť.

Asistencia: Hrazdíra.
46:07
Horčička sa teraz rozhodol prikryť puk a prerušiť hru, čo obidva celky využívajú na prestriedanie hráčov.
45:41
Žilka sa dostal k strele od modrej čiary, no jeho zakončenie sa skončilo na bočnej sieti Horčičkovej brány.
45:07
Domáci celok sa v týchto momentoch ubránil len za cenu zakázaného uvoľnenia a vhadzuje sa tak po pravej ruke Petríka.
44:16
V ďalšej dobre príležitosti sa ocitol Tibenský, ktorý však z ťažkej pozície nedokázal prestreliť pozorného Horčičku.
43:48
Domáci sa v týchto momentoch dokázali usadiť v útočnom pásme, kde si však nedokázali vytvoriť streleckú príležitosť.
42:55
Snaha hosťujúcich hokejistov sa končí ofsajdovým postavením, ktoré bolo posúdené ako úmyselné a tak sa vhadzuje pred Horčičkom.
42:08
Matúš Chovan mohol pridať druhý presný zásah domáceho celku, no jeho zakončenie spomedzi kruhov dokázal Horčička zlikvidovať.
41:42
Ručkay sa pred bránkoviskom snažil o teč, no jeho snaha končí zakončením, ktoré mieri iba mimo tri žrde.
40:31
Hostia majú puk na svojich hokejkách, no akciu začínajú až spoza vlastnej brány.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sme videli jediný presný zásah, o ktorý sa postaral v 23. minúte domáci Murček a Detva tak vyhráva 1:0.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:52
Záverečná minúta druhej tretiny už gólový zásah nepriniesla a tak do šatní môžu ísť spokojnejší domáci hokejisti.
39:08
Domáci v plnom počte.
38:42
Hostia majú teraz problémy so založením akcie a navyše sa teraz previnili zakázaným uvoľnením a hra sa tak presťahuje pre Horčičku.
38:04
Detva sa v týchto momentoch dobre bráni, keď dokázali poslať puk cez všetky čiary.
37:36
Prvá presilová hra v tomto stretnutí aj pre hostí, ktorí sa okamžite dokázali usadiť v útočnom pásme.
37:08
Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Ďaloga – 2 min., sekanie).
36:44
Murček mohol pridať druhý presný zásah v tomto stretnutí, no Horčička sa dokázal včas presunúť a puk chytil.
36:11
Ščurko si to dobre naviedol na strelu spoza kruhov, no jeho zakončeniu chýbala potrebná presnosť.
35:24
Veľa nepresností na oboch stranách a tak sa o puk bojuje v strednom pásme, kde boli úspešnejší domáci.
34:49
Nasledovať bude záverečných päť minút druhej tretiny a vo vedení sú stále domáci hokejisti.
33:58
Kuklev dobre zabojoval pred bránkovisko hostí, no Horčička si tentokrát dal pozor a puk dokázal prikryť.
33:42
Hra sa v týchto momentoch prelieva z jednej strany na druhú, no ani jeden z celkov sa nevie dostať do streleckej pozície.
32:37
Žilka dobre nahadzoval puk pred bránkovisko hostí, kde ho však nikto v čiernych dresoch nedokázal stečovať.
31:59
Nasledovala strela od Sládoka, ktorá Horčičkovi vypadla, no domáci neuspeli s dorážkami.
31:02
Ďalšia chyba domácich hokejistov vo vlastnom pásme, no Žilina toto zaváhanie nedokázala potrestať.
30:14
Obrovská príležitosť hostí na vyrovnávajúci gól, v ktorej sa ocitol Ručkay, no jeho strela spomedzi kruhov končí iba na Petríkovi.
29:41
Zachviľu uplynie už polovica riadnej hracej doby a domáci hokejisti stále držia najtesnejšie vedenie.
28:23
Rehák sa ocitol v samostatnom úniku, no jeho zakončenie dokázal zlikvidovať pozorný Petrík.
27:29
Ščurko sa teraz snažil nájsť pred bránou úplne voľného spoluhráča, no tejto prihrávke chýbali milimetre.
26:08
Barta výborne tečoval puk pred bránkoviskom, no Petrík teraz potvrdil svoje kvality a puk dokázal vyraziť.
25:24
Horčička teraz vystrašil svoj tím, keď mu vypadol pomerne ľahký puk, no Detva toto zaváhanie nedokázala využiť.
24:37
Petrík musel byť opäť v pozore, keď zakončoval Rehák, no brankár domácich teraz podržal svoj celok.
24:12
Beránek si dobre prebral puk v medzikruží, no jeho zakončenie nebolo presné a tak sa skóre meniť nebude.
23:14
Detva tak otvára skóre tohto duelu a teraz mohli ísť do dvojgólového vedenia, no Horčička vytiahol fantastický zákrok.
22:12
1 : 0

Domáci otvárajú skóre tohto zápasu. MICHAL MURČEK sa dostal k zakončeniu spoza kruhov a jeho strela prepadla cez Horčičku až do siete.

Asistencia: Puliš.
22:01
Ondruš v dobrej streleckej pozícii z medzikružia, no a s týmto pokusom si dokázal poradiť brankár domáceho celku.
21:46
Piegl si to dobre naviedol na strelu spoza kruhov, no jeho zakončenie skončilo v lapačke pozorného Petríka.
20:48
Murček sa snažil tečovať strelu od modrej čiary, no jeho snaha nepriniesla prvý presný zásah v tomto stretnutí.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina nepriniesla veľa hokejovej krásy, keď si ani jeden z celkov nedokázal vytvoriť gólovú šancu a tak je stav stále nerozhodný 0:0.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:51
Záverečná minúta prvého dejstva už nič zaujímavé nepriniesla a tak sa do šatní odchádza za bezgólového stavu.
18:34
Hraško si nedal pozor na ofsajd a tak sa hra presúva do stredného pásma, kde sa bude vhadzovať.
17:25
Puk sa ocitol mimo ľadovej plochy a vhadzovať sa tak bude v pásme domáceho celku.
16:53
Horčička teraz musel zasahovať po strele od modrej čiary od Martina Chovana, no s týmto zakončením nemal žiadne problémy.
16:18
Domáci teraz zvýšili svoju aktivitu, no vo finálnej fáze akcie im chýba potrebná presnosť.
15:02
Črtala sa dobrá príležitosť pre domáci celok, no prečíslenie 3 proti 2 nedokázali zúžitkovať na prvý presný zásah tohto stretnutia.
14:03
Ďaloga sa dostával do nádejnej streleckej pozície, no dobrú defenzívnu činnosť odviedol Bagin, ktorý dokázal zblokovať túto strelu.
13:35
Domáci sa v týchto chvíľach bránia iba za cenu zakázaného uvoľnenia a hra sa tak presťahuje naspäť pred Petríka.
13:10
Barta nahodil puk zo stredného pásma priamo na Petríka, ktorý sa rozhodol, že prikryje puk a ukľudní tak situáciu.
12:31
Hokejisti Žiliny sa teraz dokázali na dlhší čas usadiť v útočnom pásme, kde sa však nedostali do streleckej príležitosti.
11:13
Beránek mal dostatok času v útočnom pásme, no jeho strela končí iba na obrancovi domácich.
10:52
Veľa nepresností na oboch stranách a tak sa o puk bojuje v strednom pásme, kde sa hra presťahuje aj teraz, po ofsajde Žiliny.
09:54
Desať minút tohto zápasu už uplynulo, no my stále čakáme na prvú väčšiu gólovú príležitosť.
09:15
Beránek si dobre nakorčuľoval do útočného pásma, kde aj vystrelil spoza kruhov, no Petrík dokázal puk vyraziť.
08:10
Hostia v plnom počte.
07:58
Hostia sa v týchto momentoch dobre bránia a dokázali poslať puk cez všetky čiary.
07:06
Puliš sa ocitol vo výbornej streleckej pozícii, no aj napriek dobrému zakončeniu sa skóre zatiaľ meniť nebude.
06:39
Prvá presilová hra tohto zápasu patrí domácim hokejistom, ktorí sa dokázali ihneď usadiť v útočnom pásme.
06:10
Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Zhilin – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
05:10
Ručkay dobrou prihrávkou našiel Hvilu, ktorý to skúšal strelou z prvej, no trafil iba obrancu domáceho celku.
04:48
Prvá päťminútovka tohto stretnutia je pomaly za nami a ešte sme sa nedočkali nejakej väčšej príležitosti.
03:29
Chyba Detvy vo vlastnom pásme, no hosťujúci hokejisti toto zaváhanie nedokázali využiť, keď puk skončil na ochrannej sieti.
02:15
Gachulinec to skúsil strelou od modrej čiary, no jeho zakončenie zblokovali obrancovia Žiliny mimo priestor brány.
01:39
Hvila sa z ostrého uhla snažil natlačiť pred bránkovisko domáceho celku, kde však prišlo iba ku kontaktu s Riečickým a hra je tak prerušená.
00:49
Horčička si pripísal prvý zákrok tohto stretnutia a hoci mu puk vypadol dokázal následne svoju chybu napraviť.
00:38
V prvej akcii sa ocitli domáci, no prihrávka na Puliša nebola presná a puk konči niekde na tribúne.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC 07 Detva: Petrík (Riečický) – Chovan Mar., Kuklev, Fekiač F., Sládok, Hraško, Jendroľ, Gachulinec, Šimon – Ščurko, Murček, Puliš – Ďaloga, Fekiač V., Žilka – Surový, Magogin, Král – Tibenský, Valent, Chovan Mat.

MsHK Žilina: Horčička (Mikoláš) – Kučný, Jankovič, Pastor, Bagin, Piegl, Matejka, Mendrej, Zhilin – Barta, Podešva, Síkela – Jenčík, Surovka, Huna – Beránek, Ručkay, Hvila – Hrazdíra, Rehák, Ondruš

Rozhodca: Konc st., Haszonits – Kacej, Pálkövi – Macko (video).
Vitajte pri tomto online textovom prenose. Na rade je 12. kolo Tipsport Ligy, v ktorom proti sebe nastúpia HC 07 Detva a MsHK Žilina. Začiatok tohto stretnutia je naplánovaný na 17:30.

HC 07 Detva:
Domáci v 12 stretnutiach tejto sezóny dokázali vybojovať 15 bodov za 5 výhier a 7 prehier so skóre 31:37. To im aktuálne stačí na 8. miesto v tabuľke. V minulom kole doma privítali Nitru, ktorej však podľahli 6:5 po samostatných nájazdoch. Bodovo tento celok tiahne Puliš, ktorý dokázal nazbierať už 11 kanadských bodov. Detva na domácom ľade dokázala uspieť dvakrát zo 7 stretnutí a aj v tomto duely sa budú snažiť napraviť túto nepriaznivú bilanciu.

MsHK Žilina:
Hosťom sa zatiaľ v tejto sezóne príliš nedarí, keď v 12 dueloch dokázali nazbierať iba 13 bodov za 5 výhier a 7 prehier so skóre 36:50. To im stačí iba na 11. miesto v tabuľke. V minulom kole cestovali do Zvolena, kde však dostali poriadny debakel v pomere 9:2. Najproduktívnejšími hráčmi tohto celku sú 11 bodoví Beránek a Hvila. Žiline sa na ľade súperov vôbec nedarí, keď z piatich duelov ešte nezískali ani bod a preto sa v tomto duely budú snažiť prerušiť túto sériu.

Miernym favoritom sú tak hokejisti Detvy, no v poslednom vzájomnom zápase na tomto štadióne sa zrodilo víťazstvo hostí v pomere 1:4, preto si tento duel nenechajte ujsť.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.