9:2
(2:0, 3:2, 4:0)
11. kolo, Číslo zápasu 62 (Základná časť) ZŠ Zvolen 1318 divákov

Zvolen rozdrvil Žilinu a natiahol sériu triumfov na šesť zápasov

ZVOLEN 12. októbra (SITA) - Hokejisti HKM Zvolen deklasovali pred vlastnými priaznivcami hráčov MsHK Doxbett Žilina 9:2 v piatkovom stretnutí 11. kola Tipsport ligy 2018/2019.

Domáci kontrolovali duel už od začiatku. Skóre otvorili v 4. min a do konca prvého dejstva zvýšili na 2:0. Žilinčania síce vyrovnali v prvej polovici druhej tretiny, ale to bolo z ich strany všetko. Zvolenčania ešte v prostrednej časti hry nasúkali súperovi tri góly. V záverečnej 20-minútovke pridali ďalšie štyri zásahy.

Dominantná bola najmä prvá útočná formácia Zvolena - center Rastislav Špirko pridal k dvom gólom jednu asistenciu, krídelník Lukáš Handlovský si pripísal jeden zásah a dve účinné prihrávky, druhý krídelník Michael Vandas mal na konci zápasu bilanciu 0+2. Nemenej úspešný bol tretí útok v zložení Peter Zuzin, Michal Chovan (obaja 1+2) a Milan Kytnár (1+1).

Zvolenčania natiahli sériu víťazstiev už na šesť zápasov, Žilina neuspela po dvoch triumfoch.

HKM Zvolen - MsHK Doxxbet Žilina 9:2 (2:0, 3:2, 4:0)

Góly: 4. Špirko (Vandas, Handlovský), 15. Lušňák (Špirko), 33. P. Zuzin (Michal Chovan), 36. Špirko (Vandas, Handlovský), 37. D. Růžička (Šišovský, M. Holovič), 43. Kytnár (Drgoň, P. Zizun), 43. P. Halama (S. Petráš, Andrisík), 48. Handlovský (Michal Chovan, Kytnár), 59. Michal Chovan (Zeleňák, P. Zuzin) - 26. J. Ručkay (Matejka), 31. Beránek (Jenčík)
Vylúčení: 2:8 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Fridrich - Rojík, J. Tvrdoň
počet divákov: 1318

Zvolen: T. Tomek - Ulrych, Vandane, D. Růžička, Zeleňák, Černook, A. Drgoň, Michal Roman - Handlovský, Špirko, Vandas - Šišovský, M. Holovič, Lušňák - P. Zuzin, Kytnár, Michal Chovan - P. Halama, S. Petráš, Andrisík

Žilina: Horčička - Jankovič, Kučný, Bagin, Pastor, Matejka, Piegl, Žilin, Mendrej - Balej, Podešva, Bárta - Rudolf Huna, Surovka, Jenčík - Hvila, J. Ručkay, Beránek - F. Ondruš, Síkela, Dominik Rehák