2:1
(1:1, 0:0, 1:0)
9. kolo, Číslo zápasu 54 (Základná časť) ZŠ Nové Zámky 1563 divákov
Máme tu koniec stretnutia, po ktorom budeme vidieť radosť na strane Nových Zámkov. Domáci hokejisti dokázali v tretej tretine využiť päťminútovú presilovku na vsietenie víťazného gólu. Nové Zámky dokázali zdolať Poprad 2:1! Odo mňa to je na dnes všetko. Ja ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. Z pozície komentátora sa vám hlásil Róbert Gašpárek.
Koniec zápasu.
59:00
Do konca riadneho hracieho času ostáva posledná minúta.
58:58
Domáci v plnom počte.
58:40
Hostia hrajú už v šestici. Vošvrda opustil svoju bránu.
57:33
Andrej Košarišťan musel zasahovať po nebezpečnej strele Kozáka, ktorú len vyrazil za vlastnú bránu. Hostia sú aj naďalej pri puku a ich tlak je obrovský.
56:58
Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Juraj Jurík – 2 min., sekanie).
56:02
Ale máme tu len zakázané uvoľnenie po nepresnosti jedného z hráčov hostí. Nasleduje vhadzovanie po pravici Vošvrdu.
55:44
Puk sa nachádza za bránkou Popradu, odkiaľ sa hostia pokúsia niečo vymyslieť smerom dopredu.
53:25
Hostia v plnom počte.
52:40
Vylúčenie v tíme HK Poprad (Ján Ťavoda – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).
51:21
2 : 1
HC Nové Zámky dali gól!
Domáci dokázali využiť dlho trvajúcu presilovku. Janis Andersons presnou prihrávmou našiel hokejku BRANISLAVA FÁBRYHO, ktorý presnou strelou rozvlnil sieť. Stav stretnutia je 2:1 Presilová hra ešte bude pokračovať. Asistencie: Janis Andersons, Filip Bajtek.
51:18
50:04
V hre štyria na štyroch sa nám sily na oboch stranách vyrovnali, ale máme zatiaľ možnosť sledovať len množstvo nepresností v strednom pásme.
49:18
Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Patrick Kudla – 2 min., hákovanie).
48:25
Vylúčenie v tíme HK Poprad (Samuel Mlynarovič – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).
48:25
Vylúčenie v tíme HK Poprad (Peter Bjalončík – osobný trest do konca zápasu, napadnutie).
48:25
Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Peter Bjalončík – 5 min., napadnutie).
Vyskytli sa nám technické problémy, ktoré sa budeme snažiť čo najskôr vyriešiť. Prinesieme vám zatiaľ informácie o presilových hrách a zmenách stavu. Za spôsobené nepríjemnosti sa ospravedlňujeme.
46:43
45:14
Domáci hokejisti sa už usadili v útočnom pásme, kde si medzi sebou vymieňajú krátke prihrávky a snažia sa tak rozhodiť defenzívu súpera.
44:43
Vylúčenie v tíme HK Poprad (Marcel Petran – 2 min., hákovanie).
44:20
Michal Novák napokon odchádza po vlastných na svoju striedačku. Zdá sa, že bude v poriadku a do hry ešte zasiahne.
44:20
Za bránkou ostal po súboji ležať Michal Novák. Dúfajme, že bude v poriadku a do hry ešte zasiahne.
43:34
Strelou od modrej čiary sa prezentoval Salija, ale tento pokus Andrej Košarišťan vytesnil na ochrannú sieť. Nasleduje vhadzovanie.
43:14
Vhadzovanie si budú môcť hráči zopakovať po nepresnej rozohrávke hosťujúcich hráčov, po ktorej sme videli zakázané uvoľnenie.
42:54
Andreas Štrauch nemal teraz komu prihrať, a tak sa rozhodol zakončiť z väčšieho uhlu. Tento pokus pohodlne gólman zachytil. Nasledovať bude vhadzovanie v útočnom pásme Nových Zámkov.
42:32
41:38
K puku sa dostal Ordzovenský, ktorý ho okamžite poslal cez všetky čiary do bezpečia. Oba celky striedajú svoje formácie.
41:01
Andrej Košarišťan musel zasahovať po tvrdej strele Dávida Bondru, ktorý nedokázal skórovať od modrej čiary.
40:32
Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Richard Nejezchleb – 2 min., hákovanie).
40:14
40:01
Začala sa tretia tretina.
Skončila sa nám druhá tretina, v ktorej sme ďalší gól nevideli, a tak stále platí výsledok z tej prvej. Aktuálny stav stretnutia je 1:1! My sa vám opäť hlásime približne o 15 minút.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:00
Do konca druhej tretiny ostáva posledná minúta.
38:14
Vylúčenie v tíme HK Poprad (Samuel Mlynarovič – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).
37:53
36:50
Macík sa vo vlastnom oslabení dostal po hrubej chybe brániaceho hráča do obrovskej príležitosti, ale nedokázal svojou strelou rozvlniť sieť.
35:53
Vylúčenie v tíme HK Poprad (Dávid Bondra – 2 min., držanie).
35:29
Hain sa dostal k puku a okamžite ho poslal na bránu, ale jeho strela od modrej bola slabá a hlavne nepresná.
34:14
Radim Hruška zakončil z otočky, ale len do miest, kde stál Vošvrda, ktorý si na svoje konto pripíše jednoduchý zákrok.
33:40
Fábry nedokázal zachytiť prihrávku svojho spoluhráča. Vyzeralo to tak, akokeby ani túto prihrávku nečakal.
33:15
Máme tu prerušenie hry, po ktorom nasleduje reklamná prestávka. Pokračovať budeme vhadzovaním pred bránkou Andreja Košarišťana.
32:43
Macík poslal pred bránu prudký puk, ktorým však nenašiel žiadneho zo svojich spoluhráčov.
32:19
Domáci už dvíhali ruky nad hlavu, ale Vošvrda predviedol skvelý zákrok po streleckom pokuse jedného z hráčov Popradu. Stav stretnutia však ostáva nezmenený.
31:41
Paukovček sa snažil obhodiť brániaceho hráča. Ten sa však nenechal oklamať a získal puk na svoju stranu.
30:14
Martin Jakúbek skúsil svoje strelecké šťastie z väčšieho uhlu, ale nedokázal trafiť priestor bránky.
29:30
Puk sa nachádza v strednom pásme, kde ho majú pevne pod kontrolou hostia, ktorí si ho medzi sebou vymieňajú formou krátkych prihrávok.
28:33
Kudla zakončil od modrej čiary, ale jeho tvrdý projektil smeroval len mimo bránky.
27:00
Štrauch si nakorčuloval pred prázdnu bránku súpera, kde mu jeden z jeho spoluhráčov poslal puk. V poslednom momente mu hokejku zblokoval brániaci hráč, ktorý mu tak nedovolil zakončiť.
26:26
Paukovček sa individuálnym spôsobom dostal až pred bránku Andreja Košarišťana, odkiaľ zakončil, ale gólmana neprekonal. Na dorážku si nakorčuloval Dávid Bondra, ktorý taktiež neprekonal pozorného Andreja Košarišťana.
25:46
Puk sa nachádza v útočnej tretine Nových Zámkov, kde si domáci hokejisti hľadajú lepšiu streleckú pozíciu.
24:35
Michal Novák bol teraz nepríjemným hitom poslaný na ľadovú plochu Martinom Bellušom, ale vyzerá to tak, že to bolo čistým spôsobom.
23:38
Hostia sa dostali do prečíslenia dvaja proti jednému. Patrik Koyš to napokon zobral na seba, ale Andrej Košarišťan dokázal tento pokus zachytiť svojím betónom.
22:41
Martin Belluš sa ihneď po uplynutí svojho trestu dostal do samostatného úniku, ale ani tento únik nedopadol pre hostí šťastne. Andrej Košarišťan dnes predvádza skvelé zákroky.
22:30
21:40
Domácim sa už podarilo usadiť v útočnom pásme, kde roztočili svoj presilovkový kolotoč.
20:42
Dávid Bondra sa vo vlastnom oslabení dostal do samostatného úniku, ktorý nedokázal využiť. Andrej Košarišťan si na svoje konto pripíše dôležitý zákrok.
20:30
Vylúčenie v tíme HK Poprad (Martin Belluš – 2 min., nedovolené bránenie).
20:01
Začala sa druhá tretina.
Máme tu koniec prvej tretiny, ktorú možno označiť ako priemernú. Mali sme možnosť vidieť hneď dva presné zásahy, po ktorých je stav duelu vyrovnaný 1:1! My sa tešíme na druhú časť, ktorá začne približne o 15 minút.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:31
Rogoň sa ešte pred koncom prvej tretiny pokúsil prekonať gólmana strelou od modrej čiary, ale puk nesmeroval na bránu hostí.
19:06
1 : 1
Michal Novák si prevzal puk pri mantinely a takmer okamžite ho poslal na druhú stranu, kde sa nachádzal úplne zabudnutý ADAM ZBOŘIl, ktorý svojou presnou strelou rozvlnil sieť. Stav duelu je vyrovnaný 1:1! Asistencie:: Michal Novák, Filip Bajtek.
18:14
Domáci sa opäť nasťahovali do útočného pásma, kde sa im však nedarí nič vymyslieť. Bez strieľ sa góly dávajú len veľmi ťažko.
17:24
Dávid Bondra presnou prihrávkou spoza bránky našiel dobre postaveného Bjalončíka. Ten sa do puku oprel z prvej, ale nedokázal prekonať Andreja Košarišťana. To bola šanca!
16:30
Až teraz sa podarilo hosťujúcim hráčom poslať puk do útočného pásma, čo využívajú k rýchlemu prestriedaniu.
15:55
Hostia sa na dlhšiu dobu usadili v útočnom pásme, kde sa im však nedarí dostávať do lepších streleckých pozícií.
15:14
Máme tu prerušenie hry, ktorého dôvodom je postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku. Nasledovať bude vhadzovanie v strednom pásme.
14:35
Boli sme svedkami zakázaného uvoľnenie, a tak budeme sledovať vhadzovanie pred Andrejom Košarišťanom.
14:10
13:04
Domáci hráči trávia svoj drahocenný čas v blízkosti vlastnej bránky počas presilovej hry. Poprad toto oslabenie zvláda zatiaľ výborne.
12:10
Vylúčenie v tíme HK Poprad (Lukáš Kozák – 2 min., nedovolené bránenie).
11:30
Oba celky už s piatimi hráčmi.
10:47
Dávid Bondra sa pokúsil rozvlniť sieť od modrej čiary, ale puk nasmeroval len do stredu bránky, kde stál Košarišťan, ktorý túto strelu pokryl.
10:32
Puk sa nachádza za bránkou Popradu, čo oba celky využívajú na rýchle prestriedanie.
09:30
Vylúčenie v tíme HK Poprad (Martin Belluš – 2 min., hrubosť).
09:30
Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Henrich Ručkay – 2 min., hrubosť).
09:07
Domáci hráči išli striedať, a tak to Zbořil skúsil individuálne. Dostal sa až do streleckej pozície a poslal puk smerom k bránke. Tento pokus dokázal gólman poľahky zachytiť.
08:11
Domáce publikum si praje vyrovnanie, ale hostia sú aj naďalej aktívni a opäť sa celkom ľahko usadili v útočnej tretine.
07:40
0 : 1
Poprad dal gól!
Patrik Koyš sa dostal s pukom až pred bránku súpera, odkiaľ sa snažil prekonať gólmana. Ten puk ešte dokázal vyraziť pred seba, ale len presne na hokejku úplne voľného DÁVIDA BONDRU, ktorý nemal najmenší problém rozvlniť sieť. Stav stretnutia je 0:1! Asistencia: Patrik Koyš.
07:02
K puku sa dostal Takáč, ktorý ho okamžite poslal medzi tri žrde. Táto strela si to namierila len do miest, kde stál pripravený gólman Nových Zámkov.
06:28
Svitana sa snažil využiť chybu obrancu, ale napokon stroskotal ešte pred útočným pásmom.
06:00
Puk sa nachádza v obrannom pásme Popradu, kde si ho medzi sebou vymieňajú práve hokejisti hosťujúceho celku.
05:20
Videli sme ďalšiu strelu jedného z hráčov hostí. Bol to konkrétne Macík, ktorý ani teraz nedokázal prekonať dobre postaveného gólmana.
04:48
Salija sa pokúsil o individuálny prienik. Puk priviezol aždo útočnej tretiny, odkiaľ zakončil z väčšieho uhlu. Túto strelu poodlne pokryl pozorný Košarišťan.
04:03
Novák zakončil od modrej čiary, ale tento pokus bol skôr vhodný na teč, do ktorého sa však nikto z jeho spoluhráčov nezapojil. Puk smeruje mimo bránky.
03:18
Svoje strelecké šťastie skúsil aj Belluš, ale jeho tvrdý projektil dokázal zblokovať hneď prvý brániaci hráč.
02:24
Hostia sa dostali do rýchleho protiútoku, na ktorom konci bol Macík. Ten mohol radšej prihrať voľnému spoluhráčovi, ale napokon sa rozhodol sám zakončiť. Jeho strelecký pokus dokázal Košarišťan vyraziť.
01:47
Čaká nás ďalšie vhadzovanie v strednom pásme. Opäť sme videli ofsajdové postavenie, no tentoraz na strane hostí.
01:24
Jeden z domácich hráčov si svoj nábeh do útočnej tretiny zle načasoval, pretože sa v čase prihrávky nachádzal v ofsajdovom postavení.
01:04
Puk sa nachádza za bránkou Košarišťana, odkiaľ sa domáci hokejisti pokúsia založiť niečo smerom dopredu.
00:11
Hneď z úvodu prvej tretiny sme boli svedkami obrovskej príležitosti hostí, keď sa dostali do prečíslenia dvaja proti jednému. Hruška sa po prihrávke svojho spoluhráča ocitol úplne voľný pred gólmanom, ale nepodarilo sa mu trafiť odkrytú bránku.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC Mikron Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Juraško, Hatala – Nejezchleb, Hruška, Štrauch – Ručkay, Zbořil, Jurík – Bajtek, Videlka, Rogoň – Jakúbek, Fábry, Ondrušek

HK Poprad: Vošvrda – Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, Kozák, Fabian, Erving, Česánek – Belluš, Mlynarovič, Svitana – Bondra, Paukovček, Takáč – Koyš, Heizer, Zagrapan – Macík, Bjalončík, Paločko

Rozhodca: Baluška, Konc – Kollár, Rojík.
Vážení diváci! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 9. kola Tipsport ligy, kde domáce Nové Zámky privítajú na svojom štadióne Poprad. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

HC MIKRON NOVÉ ZÁMKY:

Hokejisti tohto celku zažívajú veľmi podarený vstup do súťaže, keď sa po 8. kole nachádzajú na krásnej druhej priečke so ziskom 20 bodov. To sa im podarilo po šiestich víťazstvách, jednej výhre o predĺžení a dvoch porážkach v riadnej hracej dobe. Svojím súperom dovedna nastrieľali 27 gólov a len 13 inkasovali. Naposledy vycestovali do Liptovského Miikuláša, odkiaľ si odniesli všetky tri body po futbalovom výsledku 1:0. Jediným šťastným strelcom zápasu sa stal v polovici druhej tretiny Zbořil, ktorému sekundoval Zaťko.

HK POPRAD:

Hráči Popradu v aktuálnom ročníku figurujú na šiestom mieste so ziskom 16 bodov. Na svoje konto získali štyri víťazstvá, dve výhry po predĺžení a dve prehry v riadnom hracom čase. Ich skóre je 22:16. Aktuálne ťahajú slušnú sériu piatich zápasov bez prehry. V poslednom stretnutí si zmerali sily s Miškolcom, kde sa rozhodlo až po nájazdoch. Bol to Svitana, kto sa prezentoval víťazným nájazdom. Poprad tak zvíťazil 3:2 po nájazdoch.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Róbert Gašpárek.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.