9. kolo, Číslo zápasu 53 (Základná časť) Ice rink Miskolc, HUN 1195 divákov
V tretej tretine sme videli iba jeden presný zásah, keď sa v 52. minúte presadil Vas, ktorý však len znížil na konečných 5:2 v prospech Banskej Bystrice. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa.
Koniec zápasu.
59:51
Záverečná minúta tohto stretnutia už nič zaujímavé nepriniesla a tak sa z víťazstva 5:2 tešia hostia.
58:39
Bude nasledovať posledná minúta tohto stretnutia a je jasné, že tri body si pripíšu hokejisti Banskej Bystrice.
57:39
Pance to teraz vymyslel parádne, no Williams potvrdil svoje kvality a skóre sa tak nemení.
56:38
Banská Bystrica drží puk na svojich hokejkách a zbierajú tak cenné sekundy.
55:54
Sloboda to skúsil strelou od modrej čiary, no Duschek na túto strelu dobre videl a dokázal puk vyraziť.
55:08
Hostia v plnom počte.
54:51
Domáci sa v tejto presilovke ešte nedostali k zakončeniu a pomaly sa im kráti čas v početnej výhode.
54:03
Hostia sa však zatiaľ dobre bránia a poľahky dokážu poslať puk cez všetky čiary,
53:39
Domáci majú k dispozícii presilovú hru a ak by sa im podarilo skórovať mohli by sme sledovať zaujímavý záver zápasu.
53:08
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Sýkora – 2 min., hákovanie).
52:14
Domáci sa teraz dostali k ďalšej dobrej streleckej pozícii, no Williams podržal svoj celok a nepripúšťa zdramatizovanie tohto zápasu.
51:17
2 : 5
Miškovec dal gól!

Domáci ešte dokázali znížiť stav tohto stretnutia. JÁNOS VAS sa dostal k strele spomedzi kruhov a jeho zakončenie mierilo presne do horného rohu Williamsovej brány.
50:35
Sýkora sa krásne zbavil napadajúceho domáceho obrancu, no z následnej akcie sa hostia nedokázali dostať do streleckej pozície.
49:37
O puk sa bojuje v strednom pásme a bude nasledovať posledných 10 minút tohto zápasu, v ktorom ak sa nič zaujímave nestane, zvíťazia hostia.
48:22
Hostia teraz doslova žmýkajú domácich hráčov, ktorí sa bránia iba za cenu nahodených pukov.
47:32
Miller to skúsil tvrdou strelou od modrej čiary, po ktorej sa do zakončenia ešte dostal Surový, no skóre sa meniť nebude.
46:24
46:10
Milam sa dostal k strele od modrej čiary, no jeho zakončenie skončilo iba v lapačke skvelo chytajúceho Williamsa.
45:27
Kulmala individuálnou akciou dokázal vybojovať pásmo, kde však dobre zapracoval Sloboda a z následnej akcie zakončoval Šťastný, no Duschek bol pozorný.
44:51
Domáci majú k dispozícii presilovú hru a okamžite sa dokázali usadiť v útočnom pásme, kde však nedokážu zakončiť.
44:24
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Mihalik – 2 min., podrazenie).
44:08
Faille teraz možno zbytočne ešte hľadal svojho spoluhráča, pretože mohol zakončovať osamotený spomedzi kruhov.
43:04
Košecký sa dostával do dobrej streleckej pozície, no puk netrafil ideálne a tak hostia prichádzajú o pásmo.
42:03
Kabáč sa rútil osamotený na Duscheka, no jeho zakončenie si nenašlo cestu medzi tri žrde.
41:27
Harrison podržal puk na svojej hokejke a dostal sa aj ku strele, no jeho zakončenie zablokovali obrancovia Banskej Bystrice.
40:58
Ďalšia pekná kombinácia hostí, keď Buc našiel peknou prihrávkou Asselina, ktorý však bol dobre napádaný a nedokázal zakončiť.
40:31
Hostia sa hneď v úvode tretej tretiny vrhli do útoku, no domáci sa dokázali ubrániť.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina priniesla hneď tri presné zásahy, o ktoré sa však postarali výlučne hostia. V 23. minúte sa presadil Faille, v 34. minúte sa zapísal do streleckej listiny Török a o 3 minúty neskôr skóre uzavrel Marshall.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:51
Posledná minúta tejto tretiny už nič zaujímavé nepriniesla a domáci si tak v šatni budú mať čo povedať.
38:19
Domáci nevedia nájsť recept na hru Banskej Bystrice, hoci sa teraz dostali do sľubnej pozície, no Williams je pozorný.
37:22
Zdá sa, že druhá tretina definitívne rozhodla o osude tohto stretnutia, keď hostia vedú už o štyri góly.
36:44
1 : 5
Banská Bystrica dala gól!

A je tu aj piaty gól hostí. BENJAMIN MARSHALL si to naviedol na strelu od modrej čiary a jeho príklep sa zastavil až v sieti Duschekovej brány.

Asistencie: Miller, Češík.
36:37
Buc to skúšal strelou z prvej, no Duschek si pripisuje prvý dôležitý zákrok v tomto zápase.
35:47
Puk majú na hokejkách hosťujúci hokejisti, ktorí sa nikde neponáhľajú a budú rozohrávať spoza vlastnej brány.
34:48
Hostia tak odskakujú na rozdiel troch gólov a potvrdzujú tak svoju dominanciu v dnešnom stretnutí.
33:55
Striedanie v tíme DVTK Miškovec: z ihriska odchádza Adorján, prichádza Duschek.
33:55
1 : 4

Hostia strieľajú už štvrtý gól v tomto zápase.

TOMÁŠ TÖRÖK sa dostal k zakončeniu spoza kruhov, ktoré vypadlo Adorjánovi a do brány si ho zrazil jeden z domácich hráčov.

Asistencie: Češík, Biro.
33:42
Marshall sa dostal k strele od modrej čiary a Adorján mal čo robiť s týmto tvrdým zakončením.
33:15
Asselin to skúsil strelou z veľkého uhla a toto zakončenie nemohlo narobiť problémy pozornému Adorjánovi.
32:36
Vincze stečoval strelu od modrej čiary až na ochrannú sieť a tak sa vhadzovať bude v strednom pásme.
31:17
Galanisz to skúsil individuálnou akciou, no jeho zakončenie nenarobilo problémy pozornému Williamsovi.
30:25
Hra sa v týchto momentoch prelieva z jednej strany na druhú, no zakončenia neprichádzajú.
29:14
Hokejisti Banskej Bystrice sa teraz ubránili len za cenu zakázaného uvoľnenia a vhadzovať sa bude pred Williamsom.
28:52
Snaha domáceho celku je zastavená ofsajdovým postavením a tak sa hra presúva do stredného pásma.
28:19
Nepresností na oboch stranách a tak sa ani jeden z celkov nevie dostať do dobrej streleckej pozície.
27:39
Gabor si dobre nakorčuľoval pred bránu Adorjána, no jeho zakončenie sa skončilo iba na ochrannej sieti.
26:54
Ani hostia však nedokázali využiť početnú prevahu a tak je skóre stále 3:1 v prospech Banskej Bystrice.
26:17
Domáci v plnom počte.
25:57
Domáci dokázali poslať puk cez všetky čiary a navyše po zákroku Williamsa sa bude vhadzovať v pásme Banskej Bystrice.
25:07
Domáci sa tak opäť musia brániť v početnej nevýhode a k strele sa dostal aktívny Faille, no skóre sa zatiaľ meniť nebude.
24:28
24:17
Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Loiseau – 2 min., držanie).
23:37
Domáci tak začali svoju presilovku katastrofálne, no ešte im ostávajú nejaké sekundy na strelenie gólu.
22:57
1 : 3

Hostia strieľajú gól vo vlastnom oslabení. Samostatný únik ERICA FAILLEHO sa končí gólom, keď dokázal puk poslať pomedzi betóny Adorjána.

Asistencia: Šťastný.
22:51
Prichádza možnosť na vyrovnanie pre domáci celok, keď budú hrať v početnej prevahe.
22:28
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Gabor – 2 min., napadnutie).
22:19
Hostia dokázali zavrieť svojho súpera vo vlastnom pásme a domáci majú problémy s vyhodením puku von z pásma.
21:23
Obrovská šanca Töröka, ktorý to skúsil tvrdou strelou spomedzi kruhov, no po tomto zakončení sa skóre meniť nebude.
20:27
Faille sa dobre natlačil pred bránkovisko, kde však dokázal dobre zasiahnuť Adorján.
20:13
20:01
Začala sa druhá tretina.
Sledovali sme zaujímavú prvú tretinu tohto duelu, v ktorej išli do vedenia domáci v presilovej hre, keď sa presadil Somogyi. Hostia však dokázali otočiť vývoj zápasu, keď rovnako využili svoje presilové hry. Najskôr sa trafil Asselin a v 14. minúte zvýšil na 2:1 Ďatelinka.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:54
Domáci vyhadzujú puk cez všetky čiary a zdá sa, že táto tretina už žiadny presný zásah neprinesie.
19:08
Buc sa dostal do dobrej streleckej pozície, no ani tentokrát nedokázal trafiť medzi tri žrde.
18:44
Ďalšia nepríjemnosť pre domáci celok, ktorý sa opäť musí brániť v početnej nevýhode. Dokázali však puk poslať cez všetky čiary.
18:13
Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Rusk – 2 min., krosček).
17:26
Veľká šanca aj na opačnej strane, keď Pance dobre vysunul Kulmalu, ktorý však nedokázal ohroziť Williamsa.
16:32
Češík sa dostal k zakončeniu spoza kruhov a jeho strela príklepom narobila problémy Adrojánovi, ktorý ju vyrazil iba pred seba.
15:42
Obrovská šanca hostí na tretí gól, do ktorej sa dostal Buc, ktorý pravdepodobne trafil konštrukciu Adorjánovej brány.
14:45
Hostia tak v krátkom časovom okamihu otáčajú skóre tohto zápasu, keď potrestali nedisciplinovaných domácich hráčov.
13:06
1 : 2

Hostia sa dostávajú do vedenia, keď využívajú aj druhú presilovú hru. Asselin dobre našiel pred bránkoviskom úplne voľného IVANA ĎATELINKU, ktorý sa pekne pohral s brankárom Adorjánom a zvyšuje na 2:1.

Asistencia: Asselin, Marshall.
12:54
Domáci sa v týchto momentoch dobre bránia a opäť posielajú puk cez všetky čiary.
12:06
Surový to skúšal strelou spoza kruhov, na dorážku ešte čakal Šťastný, no skóre sa zatiaľ meniť nebude.
11:34
Hostia budú mať k dispozícii ďalšiu presilovku, no domáci sa dokázali ubrániť, keď Harrison vyviezol puk von z pásma.
11:07
Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Vincze – 2 min., podrazenie).
10:20
Hokejisti Banskej Bystrice dokázali veľmi rýchlo vyrovnať, keď aj oni dokázali využiť početnú prevahu.
09:45
1 : 1

A je vyrovnané, keď presilovku využívajú aj hostia. GUILLAUME ASSELIN si to krásne naviedol na strelu spomedzi kruhov, ktorá zapadla presne do horného rohu Adorjánovej brány.

Asistencia: Ďatelinka.
08:58
Marshall to skúsil strelou od modrej čiary, no tú dokázal zablokovať jeden z domácich obrancov.
08:04
Prvá presilovka aj pre hostí a okamžite sa do zakončenia dostal Šťastný, ktorý však nedokázal prekonať Adorjána.
07:47
Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Rusk – 2 min., sekanie).
07:15
Domáci sa opäť snažili niečo vymyslieť v útočnom pásme, no po nepresnej spätnej prihrávke stratili pásmo.
06:31
Prvý gól tak strieľajú domáci a my sme zvedaví ako na túto situáciu zareagujú hokejisti Banskej Bystrice.
05:54
1 : 0

Prvý gól tohto stretnutia strieľajú domáci v presilovej hre. K odrazenému puku v blízkosti bránkoviska sa dostal BALÁZS SOMOGYI, ktorý už nemal problém prekonať zmäteného Williamsa.

Asistencie: Galanisz, Magosi.
05:22
Domáci si teraz nerozumeli na modrej čiare a po ofsajdovom postavení sa bude vhadzovať v strednom pásme.
04:57
Prvú presilovú hru tohto stretnutia majú k dispozícii domáci, ktorí sú už usadení v útočnom pásme.
04:32
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Biro – 2 min., sekanie).
04:11
Opäť aktívny Crawford, no tentokrát jeho strelecké zakončenie skončilo iba na ochrannej sieti.
03:23
Surový v prvej veľkej šanci tohto duelu, no spoza kruhov nedokázal namieriť presne.
03:08
Láda to skúsil strelou zo stredného pásma a Williams radšej puk prikryl a prerušil tak hru.
02:25
Crawford to skúsil prekvapujúcou strelou, no Williams je pozorný a pripisuje si prvý zákrok.
01:47
V prvej útočnej akcii aj hostia, no Adorján zatiaľ nemusel zasahovať.
00:54
Pance sa snažil nahodením puku do útočného pásma založiť akciu domácich, no obrancovia Banskej Bystrice si dokázali poradiť.
00:32
Domáci sa ihneď vydali do útočného pásma, no prvého streleckého pokusu sme sa zatiaľ nedočkali.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Oba celky už nastupujú na ľadovú plochu a zápas sa tak o malý okamih začne.
Úvodné zostavy:

DVTK Miškovec: Adorján (Duschek) – Crawford, Kiss, Szirányi, Láda, Rusk, Milam, Vojtkó – Harrison, Vas, Magosi – Pance, Kulmala, Somogyi – Miskolczi, Loiseau, Galanisz – Ritó, Hajós, Vincze

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams (Baroš) – Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Biro, Miller, Marshall, Košecký, Giľák – Šťastný, Faille, Sýkora – Buc, Surový, Asselin – Török, Češík, Kabáč – Varga, Tamáši, Gabor

Rozhodca: Korba, Orolin – Jobbágy, Smrek – Lauff (video).
Vitajte pri tomto online textovom prenose. Na rade je 9. kolo Tipsport Ligy, v ktorom proti sebe nastúpia celky DVTK Miškovec a HC 05 iClinic Banská Bystrica. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 18:00.

DVTK Miškovec:
Domáci dokázali v doterajšom priebehu nazbierať 13 bodov za 4 výhry a 5 prieher so skóre 29:34. To im aktuálne stačí na 8. miesto v tabuľke. V minulom kole cestovali do Popradu, kde však podľahli 3:2 po predĺžení. Najproduktívnejšími hráčmi tohto celku sú Pance a Kulmala, ktorí už nazbierali po 10 kanadských bodov. V domácom prostredí zvíťazili v 3 zo 4 stretnutí a aj v tomto duely sa budú spoliehať na tento faktor.

HC 05 iClinic Banská Bystrica:
Hostia predvádzajú striedavé výkony, keď v doterajšom priebehu nazbierali 18 bodov za 5 výhier a 5 prehier, čo im vynieslo 3 pozíciu v tabuľke. V minulom kole uspeli na ľade našich reprezentačných mladíkov v pomere 3:1. Najproduktívnejšími hráčmi sú 9 bodoví Marshall a Faille. Hostia na ľade súperov vyhrali iba jediné stretnutie a určite sa budú snažiť napraviť túto nepriaznivú bilanciu.

Favoritom sú hokejisti Banskej Bystrice, no Miškovec na svojom ľade dokáže potrápiť každého súpera, preto si tento duel nenechajte ujsť.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.