3:2 sn
(0:0, 0:1, 2:1, 0:0)
22. kolo, Číslo zápasu 288 (Základná časť) ZŠ Lipt. Mikuláš 600 divákov

Liptovský Mikuláš zdolal Orange 20 až v nájazdoch

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 23. novembra (SITA) - Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili na domácom ľade nad tímom HK Orange 20 vo štvrtkovom stretnutí 22. kola Tipsport ligy 3:2 po samostatných nájazdoch.

Skóre otvoril v druhej časti hry hosťujúci útočník Niki Jaško. Liptáci skórovali až v tretej tretine, keď sa presadili Branislav Rapáč a Marek Uram. Hosťom sa podarilo vyrovnať v poslednej minúte, keď zápas poslal do predĺženia Vojtech Zeleňák. V samostatných nájazdoch rozhodol svojím druhým gólom v dueli Branislav Rapáč.

Hráči L. Mikuláša nadviazali na svoje nedeľňajšie víťazstvo v Nových Zámkoch a práve tohto súpera preskočili v tabuľke, keď sa dostali na ôsme miesto zaručujúce účasť v play-off. Naopak, mladíci sa naďalej trápia a zaznamenali jedenástu prehru v sérii.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Orange 20 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 42. B. Rapáč (J. Sukeľ, Paukovček), 46. M. Uram (M. Sukeľ, Kriška), rozhodujúci. sam. nájazd B. Rapáč- 33. Jaško (Marcinek, Mesaroš), 60. Zeleňák (Smolka, Kelemen)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Lauff, Orolín - Gavalier, Bogdaň

Štatistiky zo zápasu

Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Nádašdi, Luža, J. Tabaček, Moravčík, J. Nemec, R. Suchý, Nitriansky, Pacalaj - Kriška, M. Sukeľ, M. Uram - Spilar, Langhammer, Piatka - B. Rapáč, Paukovček, J. Sukeľ - Števuliak, Lištiak, A. Laco
HK Orange 20: Kostelný - Pupák, Krempaský, A. Leško, Hílek, Zeleňák, Fereta, Matejovič, Hedera - Vašaš, Bjalončík, Václav - Marcinek, Jaško, Mesaroš - Čacho, Tamaši, V. Vybiral - Kelemen, Kundrik, Smolka