50. kolo, Číslo zápasu 248 (Základná časť) Tipsport Aréna Banská Bystrica 2425 divákov

Banská Bystrica nedala doma šancu Novým Zámkom

BANSKÁ BYSTRICA 25. februára (SITA) - Majstrovská Banská Bystrica nedala ani najmenšiu šancu Novým Zámkom a pohodlne zvíťazila na vlastnom ľade 6:2 v 50. kole hokejovej Tipsport Ligy.

Do trojgólového vedenia poslali domácich Alex Tamáši, Marek Bartánus a Cason Hohmann. Za hostí znížil v druhej tretine Johan Philip Lorraine. "Barani" však následne utiekli hosťom na rozdiel štyroch gólov, keď sa presadili Guillaume Asselin a druhým gólom v zápase Marek Bartánus. V poslednej tretine dali výsledku konečnú podobu domáci Branislav Kubka a hosťujúci Dominik Rehák. Banská Bystrica obhájila víťazstvom pozíciu lídra súťaže.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HC Nové Zámky 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)
Góly: 5. Tamáši (Ďatelinka), 16. Bartánus (Hohmann, Tamáši), 25. Hohmann (Brittain, V. Mihálik), 34. Bartánus (Faille), 37. Asselin (Bortňák, Faille), 59. Kubka (Faille) - 31. Lorraine (Tužinský), 53. Dominik Rehák (Plášil)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lauff, Orolin - Rojík, Gegáň