4:5 sn
(0:2, 2:0, 2:2, 0:0)
49. kolo, Číslo zápasu 244 (Základná časť) STEEL Arena Košice 4158 divákov

Banská Bystrica uspela v Košiciach v nájazdoch

KOŠICE 6. marca (SITA) - Hokejisti HC ‘05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili na ľade HK Košice 5:4 po samostatných nájazdoch v zápase dohrávaného utorkového 49. kola slovenskej Tipsport ligy.

Hostia sa dostali v prvej tretine do dvojgólového vedenia zásahmi Miloša Bubelu a Tomáša Surového, domáci v druhej tretine vyrovnali zásluhou Eduarda Šedivého a Martina Dudáša. Tretia tretina priniesla po dvoch góloch na oboch stranách, Košičania zmazali manko 47 sekúnd pred koncom. O víťazovi napokon rozhodli nájazdy, hrdinom sa stal Guillaume Asselin. "Barani" majú na vedúci HK Nitra už iba jednobodové manko, Košice figurujú na 5. priečke.

HC Košice - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 4:5 po sam. nájazdoch (0:2, 2:0, 2:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 22. Šedivý (Suja, Miklík), 39. Dudáš (L. Nagy, Miklík), 52. Miklík (Suja, L. Nagy), 60. Suja (Čížek, Miklík) - 10. Bubela (Brittain, Delisle), 20. T. Surový (Asselin, Faille), 49. Bortňák (Kabáč), 55. I. Ďatelinka (Lamper), rozhodujúci sam. nájazd Asselin
Vylúčení: 3:9 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc st., Baluška - Stanzel, Marušin