46. kolo, Číslo zápasu 226 (Základná časť) Tipsport Aréna Nitra 3492 divákov

Banská Bystrica po víťazstve v Nitre na čele tabuľky

NITRA 11. februára (SITA) - V priamom súboji o 1. miesto v tabuľke slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2017/2018 hráči HC '05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili 4:1 na ľade HK Nitra v zápase nedeľňajšieho 46. kola.

Rozhodujúcou fázou duelu bola druhá tretina: v 25. minúte strelil rozdielový gól Marek Bartánus a štyri sekundy pred jej koncom zvýšil na rozdiel dvoch gólov Ján Brejčák. Nitra prehrala druhý duel za sebou a prepustila prvú priečku v tabuľke svojmu nedeľňajšiemu súperovi - má horšie skóre.

HK Nitra - HC '05 iClinic Banská Bystrica 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 18. Blackwater - 6. Gabor, 25. Bartánus (Hohmann, Tamáši), 40. J. Brejčák (Bartánus), 48. Skalický (Trecapelli)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše Mezei 5+DKZ za napadnutie - J. Brejčák 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Stano - M. Smrek, Korba,