43. kolo, Číslo zápasu 214 (Základná časť) ZŠ Detva 730 divákov

Detva pokračuje vo víťaznom ťažení, doma si poradila aj s majstrovskou Banskou Bystricou

DETVA 4. februára (SITA) - V tabuľke posledný tím slovenskej hokejovej Tipsport ligy HC 07 Orin Detva doma zaskočil Banskú Bystricu a zvíťazil 6:5 v nedeľňajšom stretnutí 43. kola.

Úradujúci majster síce viedol po prvej tretine 3:2, nezvládol však zvyšok duelu. Najprv v druhom dejstve vyrovnal z trestného strieľania Martin Belluš. Priebežný obrat zaobstaral Ladislav Ščurko. V tretej tretine dvakrát zdramatizoval duel Guillaume Asselin - najprv odpovedal na gól Rastislava Gašpara a v závere aj na presný zásah Davida Videlku. Detve sa po zmene na trénerskom poste darí, zvíťazila štvrtýkrát po sebe.

HC 07 Orin Detva - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 6:5 (2:3, 2:0, 2:2)
Góly: 6. Róth (Andrisík, Martin Chovan), 9. Belluš (Martin Chovan, Sládok), 28. Belluš (z tr. strieľania), 34. Ščurko, 44. Gašpar (Žilka), 57. Videlka (Sládok) - 4. Bubela (Hohmann, Pretnar), 5. J. Brejčák, 19. Kabáč (Češík, Gabor), 51. Asselin (Hohmann, G. Gélinas), 59. Asselin (Faille)
Vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše Sládok (Detva) 10 min za napadnutie rozhodcov, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Lokšík - Rojík, Junek