36. kolo, Číslo zápasu 180 (Základná časť) Tipsport Aréna Banská Bystrica 2527 divákov

Poprad tesne zvíťazil na ľade majstrovskej Banskej Bystrice

BANSKÁ BYSTRICA 12. januára (SITA) - Hokejisti HK Poprad triumfovali nad domácimi hráčmi Banskej Bystrice tesne 3:2 v piatkovom stretnutí 36. kola najvyššej súťaže Tipsport ligy 2017/2018.

"Kamzíci" viedli v 16. min 2:0 gólmi Radomíra Heizera a Iľju Davydova. V druhej tretine hráči úradujúceho majstra vyrovnali, o presné zásahy sa postarali kanadskí legionári Éric Faille a Guillaume Asselin. O triumfe hostí rozhodol desať minút pred koncom Dávid Buc. "Barani" nezabodovali prvýkrát po jedenástich zápasoch.

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica - HK Poprad 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Góly: 25. Faille (Bortňák, A. Sedlák), 30. Asselin (Faille, Giľák) - 4. Heizer (Lichanec), 16. Davydov (Hvila, Heizer), 50. Buc (Petran)
Vylúčení: 11:6 na 2 min, navyše: Asselin (Banská Bystrica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lokšík, Müllner - Jobbágy, Stanzel