5:4
(0:2, 3:2, 2:0)
31. kolo, Číslo zápasu 151 (Základná časť) Tipsport Aréna Nitra 2018 divákov

Nitra v deväťgólovom zápase zdolala Detvu

NITRA 28. decembra (SITA) - Hokejisti HK Nitra triumfovali nad hráčmi HC 07 Detva tesne 5:4 pred vlastnými priaznivcami vo štvrtkovom stretnutí 31. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018.

Podpoľanci prekvapivo viedli v 22. min už 3:0, Nitrania však vyrovnali v priebehu deviatich minút. O minútu neskôr už opäť viedli hostia gólom Filipa Surovku. V záverečnom dejstve vyrovnal počas presilovej hry Judd Blackwater a triumf aktuálneho slovenského vicemajstra zariadil v 58. min Radoslav Macík. Hokejisti Detvy natiahli sériu bez víťazstva už na jedenásť zápasov.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 31. kolo - štvrtok:

HK Nitra - HC 07 Orin Detva 5:4 (0:2, 3:2, 2:0)

Góly: 28. Rais (M. Paulovič, J. Ručkay), 33. Milam (Kovacs, M. Slovák), 37. M. Slovák (Blackwater, Kovacs), 50. Blackwater (Milam, M. Slovák), 58. Macík (J. Ručkay) - 1. Utkin (J. Tibenský), 10. Šimon (Videlka, Gachulinec), 22. Videlka (Murček), 38. Surovka (Gachulinec, Murček)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Kalina - Jobbágy, Korba, 2018 divákov

Štatistiky zo zápasu

Nitra: Lawson - Rais, Mezei, Milam, Ordzovenský, M. Versteeg, Rýgl, Michal Pupák, Korím - Macík, M. Paulovič, J. Ručkay - Kovacs, M. Slovák, Blackwater - Csányi, J. Šiška, Rzavský - Miroslav Pupák, Timotej Šille, H. Ručkay

Detva: Hackett - Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Šimon, Gachulinec, D. Jendroľ, Macejko - Utkin, Surovka, J. Tibenský - Milý, Matúš Chovan, Žilka - Videlka, Murček, Piačka - M. Surový, Huňady, Gašpar