3:5
(1:0, 1:3, 1:2)
30. kolo, Číslo zápasu 146 (Základná časť) Tipsport Aréna Nitra 2779 divákov

Nitra nestačila doma na Žilinu

NITRA 26. decembra (SITA) - Hokejisti Nitry v utorok neuspeli v domácom stretnutí 30. kola Tipsport ligy, podľahli Žiline 3:5.

Hostia v úvodnej päťminútovke druhej tretiny otočili na 2:1 gólmi Tomáša Klimentu a Michala Švihálka, ale Nitra dokázala vďaka Matúšovi Raisovi v 28. min vyrovnať. Ešte do konca tretiny sa však dokázal v 35. min presadiť Peter Húževka a tento gól žlto-zelených napokon bol víťazný, v záverečnej časti pridali hostia ďalšie dva, z nich jeden v oslabení. Žilina triumfovala po dvoch nezdaroch, Nitra prehrala druhý raz z ostatných troch duelov.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 30. kolo - utorok:

HK Nitra - MsHK Doxxbet Žilina 3:5 (1:0, 1:3, 1:2)

Góly: 20. M. Slovák (trestné strieľanie), 28. Rais (Krištof), 57. M. Paulovič (Krištof, Mezei) - 22. Klimenta (Handlovský, T. Pospíšil), 26. Švihálek (Stupka, Mendrej), 35. Húževka (Váňa), 51. M. Tvrdoň (Handlovský), 55. Rogoň

Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše M. Versteeg (Nitra) 10 min za hrubosť, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kubuš, Fridrich - Výleta, Gegáň, 2779 divákov

Štatistiky zo zápasu

Nitra: M. Laco - Rais, Mezei, Milam, Ordzovenský, M. Versteeg, Rýgl, Michal Pupák, Korím - M. Paulovič, Krištof, Rzavský - Macík, M. Slovák, Blackwater - Kovacs, J. Ručkay, J. Šiška - Fominych, Timotej Šille, Csányi

Žilina: T. Tomek - L. Kozák, Juraško, Martin Mazanec, Poulin, Mendrej, Chaloupka, Michal Roman, Meliško - Klimenta, Handlovský, T. Pospíšil - M. Tvrdoň, R. Hruška, J. Jurík - Švihálek, Holovič, Stupka - Váňa, Húževka, Rogoň