2:3 sn
(1:0, 0:1, 1:1, 0:0)
25. kolo, Číslo zápasu 124 (Základná časť) ZŠ Detva 578 divákov

Banská Bystrica sa trápila v Detve, napokon uspela v nájazdoch

DETVA 3. decembra (SITA) - Hokejisti HC 07 Orin Detva vydolovali svoj dvanásty bod v slovenskej Tipsport lige 2017/2018, keď doma prehrali 2:3 po samostatných nájazdoch s hráčmi HC ‘05 iClinic Banská Bystrica v stretnutí nedeľňajšieho 25. kola.

Detva sa dostala do vedenia v 6. min gólom Michala Murčeka. Hostia otočili vývoj zásahmi Josha Brittaina a Érica Failleho, no päť minút pred koncom tretej tretiny vyrovnal na 2:2 Dmitrij Abramov. Zápas napokon dospel do nájazdov, ako jediný skóroval Marek Bartánus. Detve patrí 10. miesto tabuľky, Banskej Bystrici 4. pozícia.

HC 07 Orin Detva - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 6. Murček (Abramov, Utkin), 55. Abramov (Utkin) - 39. Brittain, 52. Faille (Rosandič, Asselin), rozhodujúci sam. nájazd M. Bartánus
Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0: rozhodovali: Lokšík, Müllner - Rojík, Krajčík