4:1
(1:1, 0:0, 3:0)
25. kolo, Číslo zápasu 123 (Základná časť) ZŠ Zvolen 1039 divákov

Žilina nestačila na domáci Zvolen

ZVOLEN 3. decembra (SITA) - Domáci hokejisti HKM Zvolen zvíťazili 4:1 nad hráčmi MsHK Doxxbet Žilina 4:1 v stretnutí nedeľňajšieho 25. kola slovenskej Tipsport ligy.

Skóre otvoril v 6. min domáci útočník Lukáš Jurík, no hosťom sa v 16. minúte podarilo v presilovke vyrovnať zásluhou Petra Mikuša. Rozhodnutie priniesla tretia tretina, keď za domácich v priebehu pol minúty skórovali Petr Obdržálek a Martin Ďaloga, na čo už hostia nedokázali zareagovať. Zvolen si so ziskom 55 bodov upevnil tretiu pozíciu v ligovom poradí, Žilina má 33 bodov a je siedma.

HKM Zvolen - MsHK Doxxbet Žilina 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Góly: 6. L. Jurík (Síkela), 49. Obrdžálek (O. Steen), 49. Martin Ďaloga (L. Jurík, Matis), 59. Chovan - 17. P. Mikuš (Handlovský)
Vylúčení: 1:3 na 2 min, navyše Hraško (Zvolen) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, J. Konc - Šefčík, Junek
počet divákov: 1039

Kompletné štatistiky zo zápasu.

Zvolen: Nieminen - Ross, Drgoň, J. Kováčik, T. Bokroš, Wharton, Hraško, Andersons, Ťavoda - Obdržálek, O. Steen, Coffman - Michal Chovan, M. Kytnár, Šišovský - Matis, L. Jurík, T. Török - Martin Ďaloga, V. Fekiač, Síkela
Žilina: T. Tomek - Juraško, P. Mikuš, Chaloupka, Poulin, Michal Roman, Harant, Mendrej, Hatala - Klimenta, Handlovský, M. Tvrdoň - J. Jurík, R. Hruška, R. Tomas - Stupka, Švihálek, Rogoň - Váňa, Holovič, F. Ondruš