40. kolo, Číslo zápasu 240 (Základná časť) ZŠ Nové Zámky 1234 divákov

Miškovec vďaka gólom v prvej a poslednej minúte zvíťazil v Nových Zámkoch

NOVÉ ZÁMKY 3. februára (SITA) - Hokejisti DVTK Jegesmedvék Miškovec zvíťazili v stretnutí 40. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy na ľade Nových Zámkov 2:1.

Góly v tomto zápase padali len v prvej a poslednej minúte. Skóre stretnutia otvoril už po 18 sekundách hry hosťujúci obranca Daniel Kiss. V nasledujúcom priebehu zápasu mali obe mužstvá k dispozícii niekoľko presilových hier, Novozámčania dokonca aj trestné strieľanie. Ďalší gól však padol až v poslednej minúte, keď sa presadil hosťujúci útočník Alexis Loiseau. Tento presný zásah sa napokon ukázal ako víťazný, keďže štyri sekundy pred záverečnou sirénou pripravil Ádáma Vaya v bránke Miškovca o čisté konto presilovkovým gólom Radim Hruška.

MHC Mikron Nové Zámky - DVTK Jegesmedvék Miškovec 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 60. Hruška (Zaťko, Bajtek) - 1. D. Kiss (Loiseau, Harrison), 60. Loiseau
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Michal Novák (Nové Zámky) a Magosi (Miškovec) 10 min za nešportové správanie, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Goga - Durmis, Krajčík
počet divákov: 1234

Nové Zámky: Kristín - Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hatala, Kudla, Henderson - H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík - Bajtek, Urban, Šimun - T. Pospíšil, Hruška, Štrauch - Ondrušek, Fábry, Jakúbek - Slávik
Miškovec: Vay - D. Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, Milam, Göz - Kulmala, Vas, Pance - Magosi, Loiseau, Harrison - Somogyi, Galanisz, Miskolczi - Parizek, Albert, Vojtkó