22. kolo, Číslo zápasu 132 (Základná časť) Tipsport Aréna Banská Bystrica 2492 divákov

Banská Bystrica podľahla na domácom ľade Popradu

BANSKÁ BYSTRICA 26. februára (SITA) - Hokejisti už istého víťaza základnej časti z Banskej Bystrice podľahli v utorňajšom dohrávanom stretnutí 22. kola najvyššej slovenskej súťaže Popradu 2:5.

Úvodná polovica zápasu lepšie vyšla "kamzíkom". Brankár Patrik Nechátal si držal čisté konto a zásluhou Adriána Valiguru a Justina Buzeea viedli hostia dvojgólovým rozdielom. Po skončení druhej tretiny však svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav. V 31. min využil presilovú hru Brock Higgs a o 103 sekúnd neskôr vyrovnal kapitán Tomáš Surový.

Záverečné dejstvo lepšie zvládli hráči Popradu. V 48. min skóroval Samuel Mlynarovič, v poslednej minúte stretnutia ešte trafili puk do prázdnej bránky Samuel Takáč a vo vlastnom oslabení Martin Belluš. Už teraz je jasné, že Poprad začne play-off na ľade Košíc.

HC '05 Banská Bystrica - HK Poprad 2:5 (0:1, 2:1, 0:3)

Góly: 31. Higgs (T. Surový), 32. T. Surový - 10. Valigura (Paločko, Heizer), 21. Buzzeo (Brejčák, K. Karalahti), 48. Mlynarovič (Petran, S. Takáč), 60. S. Takáč (D. Bondra, Erving), 60. Belluš
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Stano, Nagy (Maď.) - Synek, Soltész (Maď.), 2492 divákov

Banská Bystrica: Lisutin - Glenn, Mihálik, Biro, Nemčík, Kubka, Ďatelinka, Petrinec - M. Bartánus, Higgs, Zigo - Lamper, T. Surový, Šoltés - Matoušek, A. Šťastný, Koper - Gabor, Češík, Kabáč

Poprad: Nechvátal - Brejčák, K. Karalahti, Salija, Fabian, Ťavoda, Erving, Petran - Buzzeo, K. Miller, D. Bondra - Paločko, Heizer, Valigura - Abdul, Mlynarovič, S. Takáč - Belluš, Macík