Na MS junioriek v Budapešti začali Slovenky presvedčivým víťazstvom nad Maďarkami

Juniorky SR s víťazným hetrikom proti Francúzkam, foto SHĽH - Zuzana ZetkováJuniorky SR s víťazným vstupom na MS v Budapešti proti Maďarkám, foto SZĽH - Zuzana Zetková

BUDAPEŠŤ - Slovenská hokejová reprezentácia dievčat do 18 rokov vstúpila úspešne do turnaja A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta tejto kategórie v Budapešti, keď v nedeľu večer zdolala rovesníčky Maďarska 4:0.  Zaujímavosťou, že mladé Slovenky aj pred rokom na MS v Maďarsku začínali duel proti domácim rovesníčkam, vtedy ich zdolali 5:0. Už v pondelok 9. januára o 15.30 h si Slovenky zmerajú sily na ľade v Tüskecsarnoku s Rakúšankami, ktoré v nedeľu zvíťazili nad Francúzkami 2:1. Do elitnej kategórie postúpia len víťazky turnaja v Budapešti.

Majstrovstvá sveta v hokeji hráčok do 18 rokov - A-skupina I. divízie - Budapešť (Maď.) - nedeľa:

Maďarsko - Slovensko 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

MS 18 ženy divízia I A Budapešť 2017

Mladé Slovenky pod vedením trénera Petra Kúdelku o víťazstve rozhodli tromi presnými zásahmi v druhej tretine: po jednom góle dali Tatiana Ištocyová, Viktória Maskaľová a Patrícia Ágoštonová. V záverečnej dvadsaťminútovke poistili triumf svojho tímu Lucia Halušková. Brankárka Adriana Štofanková si udržala čisté konto, keď zneškodnila všetkých 19 striel súperiek.

Góly: 28. T. Ištocyová (Košecká), 33. Maskaľová (L. Ištocyová), 34. Ágoštonová, 42. Halušková (Rumanová)
Vylúčen: 6:7 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, strely na bránku 19:36. Rozhodovali: Liou Čchun-chua (Čína) - Dzenová (Lot.), Larsenová (Dán.), 335 divákov
Zostava SR 18: Štofanková - T. Ištocyová, Kučerková, Králiková, Cagáňová, Drábeková, Šulíková - L. Ištocyová, Maskaľová, Košecká - Halušková, Ágoštonová, Rumanová - Matejková, Fáberová, Honečková - Sedláková, Kubeková, Čorňáková

Peter Kúdelka (tréner junioriek SR): "Prvý zápas na šampionáte a navyše proti domácej reprezentácii bol veľmi náročnou úlohou,  najmä pre hráčky, ktoré boli na MS novickami. O to viac teší, že dievčatá ťažké stretnutie zvládli herne i výsledkovo. Prvé minúty patrili Maďarkám, ale ešte pred druhou desaťminútovkou úvodnej tretiny sme prevzali iniciatívu a prezentovali sa trpezlivou hrou. Stredná časť boli jasne v našej réžii, aj keď na úvodný gól sme museli čakať takmer až do polovice zápasu. V záverečnej časti sa naše družstvo dopustilo niekoľkých chýb, no predovšetkým malo byť aktívnejšie. Mali sme však v bránke veľmi spoľahlivú Štofankovú, ktorý držala spoluhráčky pred sebou. Ambiciózne domáce hokejistky boli nepríjemnými súperkami, veľmi dôrazne pristupovali k našim hráčkam pri preberaní puku, nedarovali nám ani meter ľadu. Pondelňajšie súperky Rakúšanky vo víťaznom dueli s Francúzkami naznačili veľmi dobrú pripravenosť, čo je pre nás upozornením, že musíme zahrať lepšie než dnes."