Aktuality

V príprave pred svetovým šampionátom vyhral tím SR 20 v Trenčíne 8:3

TRENČÍN (SZĽH) - Hokejisti Dukly Trenčín odohrali uvoľnený prípravný zápas s tímom reprezentačnej dvadsiatky, ktorý sa pripravuje na svetový šampionát vo švédskom Malmö. Samotný zápas prakticky jednoznačne ovládli mladí hráči a tím SR 20 vyhral nečakane vysoko 8:3! Súčasťou zápasu boli aj doplnkové samostatné nájazdy a v tých vyhrali Trenčania 3:1.

Radosť hráčov SR 20, foto: SITA / Radoslav Maťaš

TRENČÍN - SR "20" 3:8

Prvý gól dosiahli mladí reprezentanti už na začiatku piatej minúty a vďaka tomu predznamenali svoje možnosti v tomto zápase. Trenčanom pomohla situácia v desiatej minúte, keď Ondrej Rusnák posielal prihrávku spoza brány a jeden z obrancov dvadsiatky si ju zrazil za vlastného brankára. O pár minút neskôr Milan Kolena prinavrátil vedenie slovenskému tímu, no domáci Trenčania sa nedali zahanbiť a po dvoch minútach opäť vyrovnali. Potom však prišiel malý strelecký koncert reprezentantov, ktorí bleskovo odpovedali pri jednom z rýchlych protiútokov a Marko Daňo nezaváhal.
Ten istý hráč krátko po začiatku druhej tretiny pridal ďalší gól a dostal mladíkov do vedenia 4:2. Medzitým nastrelil žrďku trenčianskej brány Cehlárik. Trenčania odpovedali v polovici zápasu gólom Troligu. Posledné slovo v druhej tretine však mali opäť mladíci, keď Martin Reway prestrelil Nagya v trenčianskej bránke a zvýšil už na 5:3. Ďalší gól dosiahol opäť druhý útok, ktorý robil Trenčanom veľké problémy a Cehlárik poslal dvadsiatku do vedenia o štyri góly. V tej chvíli bolo s Trenčanmi zle-nedobre a keď v poslednej desaťminútovke Gríger a Rusina pridali ďalšie dva góly, tak na svetelnej tabuli svietil hrozivý výsledok 8:3 z pohľadu reprezentačnej dvadsiatky. Treba však dodať, že  Trenčania veľmi ústretovo pristúpili k tomuto modelovanému stretnutiu podľa požiadaviek realizačného tímu SR 20.

Ernest Bokroš (tréner SR 20): "V posledných dvoch modelovaných zápasoch v rámci desaťdňového kempu pred odchodom na MS v Malmö si chceme odskúšať herné systémové prvky, založenie útoku, hru v oslabení, v presilovke atď.  Vďaka patrí Trenčanom, ktorí svojím prístupom nám dnes umožnili v stretnutí odskúšať všetko, čo sme chceli vidieť. Pre nás je dôležité hrať so sparrigpartnermi a nie medzi sebou. V ústrety nám vyšli aj rozhodcovia, požiadali sme ich, aby viedli stretnutie v trende medzinárodných zápasov. Ďalej, aby  nám umožnili vo zvýšenej miere preskúšať si presilovky či oslabovky. Z toho je zrejmé, že tentoraz výsledok nie je vôbec podstatný. V sobotu odohráme zápas v Piešťanoch a po tom, čo nám pre zranenie vypadli brankár Mikoláš, ďalej Buri s  Gašparom, by sme už nechceli evidovať žiadneho maróda."

Dukla Trenčín - Slovensko "20" 3:8 (2:3, 1:2, 0:3)
Góly a asistencie:
10. Rusnák (Komínek, Pozník), 16. Šimíček (Nemčík), 33. Troliga (Novajovský, Bobček) – 5. Mlynčár (Černák), 14. Kolena (Reway), 17. Daňo (Cehlárik), 22. Daňo (Lunter, Cehlárik), 38. Réway (Luža, Kolena), 46. Cehlárik (Lunter, Daňo), 54. Gríger (Reway), 57. Rusina (Kolena, Reway)
Vylúčenia: 9:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali:  Baluška, D. Konc – Šefčík, J. Tvrdoň, 700 divákov