Aktuality

Reprezentační tréneri v pozícii záchranárov

Reprezentační tréneri na kurze prvej pomoci, foto pd

BRATISLAVA (SZĽH)  -  Reprezentační tréneri slovenských mládežníckych hokejových družstiev si vlastnej koži vyskúšali pocit záchranára.  V priestoroch Slovenského zväzu ľadového hokeja a pod odborným dohľadom profesionálov si najskôr teoreticky  a potom aj prakticky osvojovali základy záchrany ľudského života.

Na základe podnetu šéftrénera mládežníckych reprezentačných družstiev Ernesta Bokroša a Trénersko-metodickej komisie SZĽH pripravila Zdravotná komisia SZĽH v spolupráci s Falck Academy kurz s názvom „Neodkladná podpora životných funkcií“. 

„Hlavným cieľom akcie bolo, aby si aj reprezentační tréneri osvojili princípy poskytovania prvej pomoci počas mimoriadnej situácie v zápase, aby vedeli zhodnotiť vzniknutú situáciu a vedeli konať v danej situácii,“ povedala predsedníčky Zdravotnej komisie SZĽH MUDr. Andrea Švrčková, ktorá v spolupráci so záchranármi zo spoločnosti Falck najskôr teoreticky a v ďalšej časti kurzu aj prakticky trénerom vysvetlili princípy poskytnutia prvej pomoci zranenému hokejistovi. „Bolo potešiteľné, že už aj v teoretickej časti sa tréneri veľmi aktívne zapojili do procesu prednášky. V praktickej časti si potom všetko vyskúšali na figuríne, ktorá bola oblečená ako hokejista, lebo záchrana napríklad motocyklistu na ceste je úplne odlišná od záchrany hráča na ľade. Tréneri boli veľmi aktívni, zapájali sa do hodnotenia simulovaných situácií, riešenia kritických stavov,“ pochválila trénerov Andrea Švrčková a dodala: „Tréneri sa taktiež oboznámili ako stabilizovať hráča na ľadovej ploche a transportovať ho z ľadu pomocou spinálnej dosky. Osvojili si používanie krčného goliera a na figuríne napojenej na počítač si osobne vyskúšali resuscitáciu zraneného hráča v bezvedomí.“

 

21.10.2013 | Zdroj: SZĽH
Archív zápasov

Štatistiky

Mediacenter

Videá /// Akreditácie a oznamy

 

 
Partneri