Aktuality

Finále Orange Minihokej Tour 2013 pre mladíkov HOBY Bratislava

Finále Orange Minihokej Tour 2013, foto pf

BRATISLAVA (SZĽH) – Bratislavský Zimný štadión Ondreja Nepelu hostil v sobotu najlepších prípravkárov vo finálovom turnaji 5. ročníka Orange Minihokej Tour 2013.

Zo základných kôl, ktoré sa uskutočnili v prvej polovici februára v Trnave, Bratislave, Brezne, Prievidzi, Humennom a Spišskej Novej Vsi postúpili do celoslovenského finále len víťazi – mladé hokejové talenty z Trenčína, HOBY Bratislava, Martina, Brezna, Prešova a Popradu. Mohutne podporovaní rodinnými príslušníkmi, či kamarátmi sa od skorého sobotňajšieho rána tuho bojovali mladí hokejisti na hlavnej ploche zimného štadióna o finálovú miestenku.

Bez prehry prešli zápasmi v skupinách len hráči HOBY Bratislava a Prešova. Celkovými víťazmi podujatia sa napokon stali mladí hokejisti klubu HOBA Bratislava, ktorí v dramatickom finále zdolali mladé hokejové talenty P. H. K. Prešov 5:3. Bratislavčania viedli v úvodnej pätnásťminútovke 2:0, no „koňare“ z Prešova vyrovnali na 2:2, avšak ešte do prestávky „Hobáci“ odskočili na 5:2. V druhej časti mladí Prešovčania znížili na 3:5, ale v závere už nedokázali zápas otočiť, najmä keď v poslednej minúte nepremenili trestné strieľanie. Bronzové medaily získali po víťazstve nad Martinom mladí hráči Trenčína.

O tom, že toto jedinečné podujatie výrazne podporuje rozvoj hokejových talentov niet pochýb. Jeden fakt z všetko: v základnej časti turnaja štartovalo až 36 hokejových prípraviek (chlapcov a dievčat), čo predstavuje  vyše 600 hokejových talentov vo veku do 10 rokov. A po bratislavskom finále bolo pre tri najlepšie kolektívy pripravené ešte jedno prekvapenie – ceny si prevzali pred vypredanými tribúnami pred začiatkom stretnutia Slovensko – Nórsko v rámci turnaja Slovakia Cup 2013.

Orange minihokej tour

Finálový turnaj Orange Minihokej Tour 2013:

HOBA Bratislava – Martin 9:1, Prešov – Brezno 10:4, Poprad – Martin 1:9, Trenčín – Brezno 6:5 po sam. nájazdoch, Poprad – HOBA Bratislava 2:8, Prešov – Trenčín 4:3.  O. 5. miesto: Poprad – Brezno 5:8.  O 3. miesto:  Martin – Trenčín 1:5. Finále: HOBA Bratislava – Prešov 5:3