Aktuality

V Liberci vyvesia dres Milana Hniličku

Trojnásobný majster sveta Milan Hnilička v drese Liberca, foto hcbilitygriTrojnásobný majster sveta Milan Hnilička v drese Liberca, foto hcbilitygri

LIBEREC  - Dres s č. 33 bývalého popredného českého hokejového brankára Milana Hniličku v piatok pred duelom proti Sparte Praha vyvesia pod strop libereckej Home Credit Areny. Vedenie "bielych tigrov" chce takouto formou vzdať hold zlatému olympijskému medailistovi z Nagana 1998, ktorý sa v roku 2004 stal najväčšou posilou dovtedajšej libereckej hokejovej histórie. Za mužstvo odchytal 203 zápasov (120 víťazných) s úspešnosťou zákrokov prevyšujúcu 93 percent, pomohol mu k dvom triumfom po základnej časti a dvom ziskom bronzu v play-off.

"Milan Hnilička svojím profesionálnym prístupom posunul Liberec medzi popredné extraligové tímy. Počas štyroch rokov v našom drese dominoval medzi brankármi v súťaži a výrazne pomohol klubu k najväčším úspechom doterajšej histórie. Bol tvárou tímu nielen na ľade, ale aj v kabíne a svojím úspešným účinkovaním na vrcholných akciách ho výrazne zviditeľnil v celom hokejovom svete," uviedol prezident klubu Petr Syrovátko na oficiálnom webe. V súčasnosti 42-ročný Hnilička, trojnásobný majster sveta, pôsobil v extralige aj v Kladne, Sparte. Vyskúšal si tiež NHL, AHL i Rusko.

Archív zápasov

Štatistiky

Mediacenter

Videá /// Akreditácie a oznamy

 

 
Partneri