ZOH mládeže: Slováci mali na lopate USA, napokon prehrali 4:5 po nájazdoch

KANGWON (SZĽH) – Slovenský hokejový výber do 16 rokov neuspel v úvodnom vystúpení na zimných olympijských hrách mládeže v juhokórejskom Kangwone. V A-skupine viedol nad výberom USA 4:2, no v záverečnej tretine inkasoval dva góly a v následnom nájazdovom rozstrele ťahal za kratší koniec povrazu. So zámorským tímom prehral 4:5 po nájazdoch.

Slováci najskôr v prvej polovici stretnutia dvakrát vyrovnali tesný náskok súpera. V druhej tretine boli maximálne efektívni, z deviatich streleckých pokusov strelili tri góly a dostali sa do dvojgólového náskoku. Dvakrát sa presadil Rezničák, pričom gól na 4:2 strelil 46 sekúnd pred druhým klaksónom. Američanov to však nezlomilo. V treťom dejstve našli cestu za vyrovnaním. V 44. minúte odvolali brankára a v početnej prevahe o dvoch hráčov napokon vyrovnali na 4:4. V nájazdoch sa nepresadil ani jeden Slovák, kým Američania dvaja a pripísali si do tabuľky extra bod za triumf 5:4 po nájazdoch.

Slovákov čaká druhý zápas už o zajtra, od 6.00 SEČ nastúpia proti Česku.

ZOH mládeže, A-skupina:

Slovensko – USA 4:5 sn (1:1, 3:1, 0:2 – 0:1)

Góly: 12. Syrný (Kubát), 23. Ďurčo (Rausa, Goljer), 25. Rezničák, 30. Rezničák (Stankoven) – 2. Torre (Schairer, Garcia), 19. Hurlbert (Francisco, Berchild), 37. Bumgarner (Stuart, Marthaler), 45. Torre (Trottier, Berchild), roz. nájazd Berchild.

Vylúčení: 5:3 na 1,5 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 20:39.

Rozhodovali: Ankersen (Dán.), Sewell (V. Brit.) – Gibbs (Kan.), Lim (Kór.) – 4056 divákov.

Zostava SR: Hrenák – Ďurčo, Goljer, Béreš, Kovalčík, Syrný, Černák – Rausa, Plančár, Ďurčo – Trebula, Kubát, Stankoven – Matta, Rezničák, Macák. Tréner R. Sýkora.

Hlas po zápas

Roman Sýkora, tréner SR: „Ťažko sa mi hľadajú slová. Mali sme na lopate USA, mohli sme ich zdolať, ale bohužiaľ, nezvládli sme to. Chalani boli v prvej tretine trošku nervózni, predsa takéto duely nehrajú každý deň. Postupne sme sa zlepšili, preberali iniciatívu. Inkasovaný gól v oslabení v druhej tretine nás naštartoval, boli sme efektívni, strelili sme tri góly. Do tretej tretiny sme verili, že to chlapci udržia, ale Amerika je Amerika. Išla až do konca. Urobili sme v závere zbytočné tri vylúčenia, súper išiel do šiestich a vyrovnal. Nehralo sa predĺženie, nasledovali priamo nájazdy. Američania boli úspešnejší. Veľmi nás to mrzí, ale verím, že sa dokážeme dobre naladiť na duel proti Čechom, ktorý bude z našej strany veľmi dôležitý.“