Turnaj Vlada Dzurillu: Devätnástka zdolala Ukrajinu po nájazdoch

POPRAD (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 19 rokov vyhrala aj druhý zápas na Turnaji Vlada Dzurillu hráčov do 18 rokov v Poprade. Výber trénera Ivana Feneša pokoril ukrajinskú osemnástku 4:3 po nájazdoch. Rozhodujúci premenil ešte len 16-ročný Michal Plančár.

Cesta za triumfom nebola pre výber devätnástky, v ktorom figuruje aj viacero kmeňových hráčov osemnástky s ročníkom narodenia 2006, vôbec jednoduchá. Ukrajina bola nepríjemný súper. V prvej tretine išla do vedenia zásluhou Jevtiechova. Do druhého dejstva vstúpila devätnástka aktívne, vypýtala si dve presilovky, no presadila sa až po ich vypršaní, a to tromi gólmi v rade. Najskôr vyrovnal Klečka, po ňom o 77 sekúnd neskôr poslal Slovákov do vedenia Ridzoň a plodnú štvorminútovku zakončil druhým zápasovým gólom Klečka. Do konca druhého dejstva však bolo vyrovnané. V 33. minúte znížil Trypolskyj a v závere v presilovke vyrovnal Suchyckyj.

Slováci v tretej tretine nenašli cestu ku gólu, hoci mali k dispozícii tri presilovky. Rozhodli až v nájazdoch zásluhou Plančára.

Turnaj Vlada Dzurillu v Poprade

Slovensko „19“ – Ukrajina „18“ 4:3 sn  (0:1, 3:1, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 29. Klečka (Plančár, Lašš), 30. Ridzoň (Cedzo), 33. Klečka (Lašš, Vojtech), roz. nájazd Plančár – 14. Jevtiechov (Haponenko, Kosarev), 33. Trypolskyj (Zacharevyč), 39. Suchyckyj. 39. Kojda.
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 30:23.

Rozhodovali: Novák, Krajčík – Pribula, Bodgaň – 67 divákov.

Zostava SR 19: Kliment – Královič, Valent, Sakmár, Vaverčák, Hrenák, Šimon, Král, Štrbáň – Cedzo, Fedor, Ridzoň – Klečka, Lašš, Vojtech – Hazala, Havadej, Plančár – Semančík, Krchňavy, Liška. Tréner I. Feneš.

Tomáš Surový, asistent trénera SR 19: „Ukrajinci boli húževnatí, najmä na užšom popradskom klzisku, boli lepší v osobných súbojoch. Na začiatku sme s tým mali problém, ale chalani sa s tým vyrovnali a dostali sa do vedenia 3:1. Potom však súperovi vyšli presilovky na rozdiel od nás, v tretej tretine sa nám nepodarilo využiť početnú prevahu napriek viacerým možnostiam a rozhodnúť duel. Je však pozitívne, že sme našli cestu k víťazstvu aj v takejto situácii.“