Turnaj Vlada Dzurillu: Devätnástka deklasovala Japonsko 10:1

POPRAD (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 19 rokov vyhrala aj svoj tretí zápas na Turnaji Vlada Dzurillu v Poprade. V piatok deklasovala japonskú osemnástku vysoko 10:1.

Výsledok kombinovaného výberu Slovenska do 18 a 19 rokov nad Japonskom bol očakávaný. Po prvej tretine však panoval bezgólový stav. Slováci mali enormnú streleckú prevahu, na strelecké pokusy triumfovali 16:2, ale gólovo sa nepresadili a nevyužili ani jednu z dvoch ponúknutých presiloviek. Až v druhej tretine sa roztrhlo povestné vrece s gólmi. Z 20 striel na bránku využili zverenci trénera Ivana Feneša sedem. Keď v 56. minúte zaknihoval Lašš desiaty gól Slovenska, zdalo sa, že z piatkového zápasu odídu hráči maximálne spokojní vrátane brankára Lenďáka s nulou na konte. O niekoľko sekúnd neskôr mu ju však pokazil Japonec Nakaja. Slovenská devätnástka triumfovala vysoko 10:1.

Turnaj Vlada Dzurillu hráčov do 18 rokov

Slovensko „19“ – Japonsko „18“ 10:1 (0:0, 7:0, 3:1)

Góly: 24. Stahoň (Šimon), 28. Krchňavý (Hazala, Cedzo), 29. Semančík (Liška, Štrbáň), 30. Lašš (Klečka), 33. Stahoň (Klečka, Valent), 39. Plančár (Havadej), 48. Cedzo, 49. Sakmár (Vaverčák), 56. Lašš (Sakmár, Stahoň) – 56. Nakaja.

Vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše Ridzoň (SR) 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, strely na bránku: 50:14.

Rozhodovali: Hronský, Konc ml. – Pribula, Bogdaň – 159 divákov.

Zostava SR 19: Lenďák – Královič, Valent, Sakmár, Vaverčák, Hrenák, Šimon, Král, Štrbáň – Cedzo, Fedor, Ridzoň – Klečka, Lašš, Stahoň – Hazala, Havadej, Plančár – Liška, Krchňavý, Semančk. Tréner I. Feneš.

Ivan Feneš, tréner SR 19: „Máme za sebou tretí duel na turnaji, tretie víťazstvo. Každý ich od nás očakáva, hoci máme kombinovaný tím. S Japoncami sme dominovali nielen hrou, ale aj výsledkovo. Rozdiel medzi nami bol obrovský. V dueloch vidieť veľa vecí, ktoré môžeme robiť lepšie a ktoré by aj chalani bojujúci o majstrovstvá sveta do 18 rokov mali robiť lepšie. Čaká nás posledný zápas s Nemeckom, aj zmeny v zostave, ale určite sa pripravíme a ideme ho zvládnuť.“