Projekt SR 18: V poslednom zápase sezóny v TIPOS SHL nestačili mladíci na Dubnicu

DUBNICA (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov zakončila tohtosezónne vystupovanie v TIPOS Slovenskej hokejovej lige prehrou. Na ľade TSS Group Dubnica v poslednom dueli v druhej najvyššej mužskej súťaži podľahla favorizovanému protivníkovi 0:5.

Osemnástka prišla o lepší výsledok prakticky už v prvých piatich minútach súboja. Dvakrát sa strelecký presadil Kluka, pričom prvýkrát po 39 sekundách od úvodného vhadzovania, keď doklepol puk z dorážky do odkrytej bránky. Druhýkrát zas v čase 4:15 min mieril presne z pravého kruhu. V 25. minúte ponúkli mladíci súperovi prvú presilovku a ten ju využil zásluhou Ďuriša. Pred koncom druhej tretiny pridal ďalší gól – opäť v početnej prevahe – Tybor a rovnaký hráč v úvode posledného dejstva aj uzavrel konečné skóre.

V TIPOS Slovenskej hokejovej lige odohral tím SR 18 v rámci projektu centralizovanej prípravy v sezóne 2023/24 dovedna 24 zápasov. Vyhral dva, z toho jeden 4:2 v riadnom hracom čase na ľade Trnavy a druhý 2:1 po nájazdoch nad Modrými krídlami Slovan. V ďalších dvoch prípadoch dotiahol duel do predĺženia, aj v Považskej Bystrici aj v Žiari nad Hronom však v extračase podľahol skúsenejšimu súperovi. Dovedna nazbierali mladíci 7 bodov.

Po utorňajšom dueli v Dubnici sa hráči z projektu rozídu do svojich klubov v Extralige juniorov, kde dohrajú sezónu vrátane atraktívneho play-off. Následne sa vybraní hokejisti zúčastnia 8. apríla na štarte záverečnej fázy prípravy národného tímu do 18 rokov pred odletom na MS do Fínska.

TIPOS SHL – vložený zápas

TSS Group Dubnica – JOJ ŠPORT Slovensko „18“ 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Góly: 1. Kluka (Lenďák, Tybor), 5. Kluka (Hovorka, Tábi), 27. Ďuriš (Tybor, Mikula, 38. Tybor (Hovorka, Mikula), 42. Tybor (Kluka, Janík).

Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 34:14.

Rozhodovali: Staňo, Kollár – Zelený, Tvrdoň – 1853 divákov.

Zostava JOJ ŠPORT Slovensko 18: Lenďák – Húževka, Beluško, Dravecký, Kupec, Ličko, Fabuš, Šlank, Šimon – Liščinský, Šatan, Semančík – Straka, Lašš, Tomík – Hazala, Krchňavý, šilhár. Tréner M. Dendis.

Martin Dendis, hlavný tréner JOJ ŠPORT Slovensko 18: "Mali sme veľmi nepohodlný vstup do zápasu, Dubnici sa podarilo streliť dva rýchle góly. Nedodržiavali sme pokyny, ktoré sme si pred zápasom stanovili. Dubnica ukázala svoje kvality a potrestala nás v situáciách, ktoré si vytvorila."