Michalovce v prvom zápase vygumovali Zvolen, zaváhanie nedopustil ani víťaz základnej časti

V stredu odštartovali série medzi dvomi najlepšími tímami po dlhodobej časti sezóny Tipos Extraligy a úspešnými kvalifikantmi. Na úvod sme sa žiadneho prekvapenie nedočkali. Favoriti splnili svoju úlohu, aj keď pre Poprad sa prvý bod rozhodne nerodil ľahko.

Pod Tatrami síce diváci predĺženie nevideli, no predsa len prežili dlhý večer. Už v úvode stretnutia ich na 15 minút schladila výmena prasknutého plexiskla. Potom sa však „kamzíci” v priebehu 67 sekúnd presadili dvakrát a hneď bola atmosféra veselšia. Nitrania sa po tejto facke uchýlili k zmene v bránkovisku. Kašík nahradil Aittokallia. Následne oba celky pálili slepými, čo zmenil až v 46. minúte hosťujúci Bačo – 2:1. Domáci ale ďalšiu drámu nepripustili a definitívnu bodku za duelom dal strelou do prázdnej bránky Dmowski.

Razantný vstup do štvrťfinálovej série predviedli hokejisti Michaloviec. Úradujúceho vicemajstra zo Zvolena zdolali vysoko 5:0. „Líškam” výborne fungovala ofenzíva i defenzíva. Základ úspechu položili dvomi gólmi v prvej tretine a rovnako dvakrát rozvlnili sieť aj v prostrednej časti hry. Pred záverečným dejstvom tak bolo jasné, že „rytieri” by na zisk prvého bodu museli predviesť obrat ako z ríše snov. Pochopiteľne, to sa nestalo. Domáci si víťazstvo bez väčších problémov postrážili. Tešiť ich navyše môže 5 rozličných hráčov, ktorí sa zapísali do streleckej listiny a čisté konto reprezentačného brankára Škorvánka.

Tipos Extraliga - štvrťfinále play-off 1. zápas

HK Poprad – HK Nitra 3:1 (2:0, 0:0, 1:1), stav série 1:0

Góly: 6. Bates (Calof, Bjalončík), 7. Dmowski (Betker, Calof), 59. Dmowski (Svitana) – 46. Bačo (Buček, Cotton). Rozhodovali: Goga, Klejna – Valo, Durmis. Strely: 28:38, vylúčení: 9:9, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2429 divákov.

Poprad: Vay – J. Brejčák, Betker, Česánek, Brincko, Turan, D. Brejčák – Svitana, Coulter, Dmowski – Calof, Bates, Bjalončík – Kukuča, Jendek, Záborský – Peresunko, Mlynarovič, Paločko – Šotek, Suchý

Nitra: Aittokallio (7. Kašík) – Cotton, Mezei, Kousa, Gajdoš, Bača, Stacha, Fatul – Lacka, Čederle, Buček – Newell, Bubela, Jackson – Bajtek, Gill, Okoličány – Bačo, Hrnka, Pobežal

HK Dukla Ingema Michalovce - HKM Zvolen 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Góly: 9. Buc (Valach, Kabáč), 12. Santos, 29. Suja (Buc, Bodák), 35. Wilkins (Paločko), 42. Puliš (Suja, Bodák). Rozhodovali: Snášel, J. Konc ml. - Bogdaň, Ordzovenský. Strely: 28:29, vylúčení: 11:9 (navyše Acolatse a Lukosevicius 5+DKZ za bitku),  presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 2985 divákov

Michalovce: Škorvánek – Bindulis, Acolatse, Cibák, Drgoň, Michalčin, Bodák – Santos, Newton, Daugavinš – Wilkins, Heard, Paločko – Puliš, Suja, M. Valach – Vašaš, Buc, Kabáč

Zvolen: Kupsky – C. Hults, Mudrák, Rauhauser, Gachulinec, Sládok, Hain – Fortin, M. Hults, Lukosevicius – Zuzin, Viedenský, Marcinek – Hecl, Šiška, Kašlík – Csányi, Gábor, Kolenič