Druhý zápas šestnástky v Romanshorne rozlusklo až predĺženie

ROMANSHORN (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 16 rokov nestačila na Turnaji štyroch krajín v Romanshorne ani na druhý domáci výber. Červenému tímu Švajčiarska sme podľahli tesne po predĺžení.

Partia okolo kapitána Jána Čurleja mala druhé vystúpenie pri brehu Bodamského jazera slušne rozbehnuté. Slováci sa ujali vedenia práve po presne mierenej strele spomínaného lídra a približne tri minúty pred druhou prestávkou zvyšoval Leo Habda. Dvojgólové vedenie našich reprezentantov však trvalo iba 51 sekúnd. Ešte pred odchodom do kabín dokázal znížiť Liam Dubé. Keď sa v tretej časti hry presadil Maxime Sauthier, začínalo sa odznovu. Domácim sa dokonalý obrat podarilo zavŕšiť v predĺžení, keď v úniku rozhodol Yanis Frolik.

Slováci sa s turnajom rozlúčia nedeľným dopoludňajším stretnutím proti Lotyšsku. Úvodné buly je naplánované na 11:00.

Medzištátny zápas reprezentácií do 16 rokov (Romanshorn/Švaj.)

Švajčiarsko červení – Slovensko 3:2pp (0:0, 1:2, 1:0 – 1:0)

Góly: 38. Dubé, 53. Sauthier (Thoma, Kriesi), 63. Frolik (Kriesi, Sauthier) – 34. Čurlej (Potočka, Habda), 38. Habda (Floriš, Šimko). Vylúčení: 2:0 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Zostava SR: Ondavský – Koiš, Floriš, Varga, Tóth, Somík, Imriška, Hazucha, Beľák – Potočka, Habda, Čurlej – Zvolenský, Hybský, Petrovič – Sirota, Šimko, Brath – Seiler, Foltin, Kizák

Michal Blanár, hlavný tréner SR 16: „Do duelu sme vstúpili pomerne dobre. Podobne ako včera, prvá tretina bola vydarená z oboch strán. Vytvárali sme si veľa šancí, ale, žiaľ, žiadnu nedokázali premeniť. Včera bolo druhé dejstvo najhoršie, tentokrát sme doň vkročili o čosi lepšie a podarilo sa nám dať gól. Povedali sme si, že sa musíme tlačiť do bránky, veľa strieľať z modrej čiary a najmä byť dôrazní a dorážať. Neskôr sa nám podarilo využiť presilovú hru, no pred odchodom do kabín sme ešte inkasovali kontaktný gól, keď sme si nepostrážili priestor pred bránkou. Ani tretia tretina nebola z našej strany zlá, ale Švajčiari si začali vytvárať tlak, šli za vyrovnaním. Opäť rozhodol slabý dôraz, dorážali prakticky do odkrytej bránky. Zhruba dve minúty pred koncom predĺženia sme spravili hrubú chybu pri striedaní a dvaja hráči súpera šli do úniku. Šancu nemal ani výborne chytajúci brankár Ondavský.“