Zvolenčania odmietli koniec sezóny, Nitra po obrovskej dráme vyrovnala

Na začiatku posledného marcového týždňa sme mohli spoznať meno tretieho semifinalistu play-off Tipos Extraligy 2023/2024. Zuby na postup v najkratšom možnom čase si brúsili Michalovce, no Zvolenčania boli proti. Ďalší dramatický súboj zviedli Nitra a Poprad. O víťazovi štvrtého zápasu muselo rozhodnúť až predĺženie a následné samostatné nájazdy.

Najvyrovnanejšia štvrťfinálová séria napísala svoju ďalšiu kapitolu. „Corgoni” po neďelnajšej prehre nechceli za žiadnu cenu dopustiť, aby si „kamzíci” na ich ľade vybojovali postupový mečbal. Diváci opäť videli typický play-off duel s mimimom gólov a takmer bezchybnými defenzívami. V prvej tretine otvoril skóre hosťujúci Tomáš Záborský, no na ďalší presný zásah sme si museli počkať poriadne dlho. Prišiel až v samom závere. V presilovej hre a bez brankára poslal duel do predĺženia 18 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času Sahir Gill, ktorý zároveň odklial čaro gólmana Belányiho. V ďalších 20 minútach sme ale rozhodnutie nevideli. K slovu sa tak dostali exekútori samostatných nájazdov. Spomedzi nich najviac vyčnieval domáci Miloš Bubela. Premenil oba svoje pokusy, pričom ten druhý sa do štatistík zapísal ako víťazný.

Po troch vysokých prehrách mali „rytieri” v sérii proti Zemplínčanom nôž na krku. Ak si chceli sezónu predĺžiť, museli bezpodmienečne vyhrať. Nuž, nezačali ideálne. Už v 6. minúte totiž po presnom zásahu Mathewa Santosa prehrávali 0:1. Potom sa ale domáci vzchopili, do prestávky vyrovnali a na konci druhej tretiny zásluhou Kašlíka strhli vedenie na svoju stranu. V záverečnom dejstve sa síce „líšky” vrátili späť do stretnutia, no posledné slovo mal v 50. minúte Marek Hecl. Zvolenčania si tak pripísali prvý štvrťfinálový bod a naďalej živia nádej na veľkolepý obrat.

Tipos Extraliga - štvrťfinále play-off 4. zápas

HK Nitra - HK Poprad 2:1 pp a sn (0:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0), stav série 2:2

Góly: 60. Gill (Buček, Kousa), rozhodujúci nájazd Bubela - 10. Záborský (Bjalončík). Rozhodovali: Klejna, Crman – Durmis, Bogdaň – Gajan. Strely: 46:28, vylúčení: 1:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3195 divákov.

Nitra: Kašík – Mezei, Cotton, Kousa, Bača, Vitaloš, Stacha, Fatul – Buček, Gill, Bajtek – Jackson, Bubela, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Pobežal, Hrnka, Bačo

Poprad: Belányi – Betker, Cardwell, Brincko, D. Brejčák, Svedberg, Turan, J. Brejčák – Dmowski, Coulter, Kukuča – Záborský, Bjalončík, Calof – Bates, Jendek, Svitana – Šotek, Suchý, Mlynarovič – Bodnár

HKM Zvolen –  HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 (1:1, 1:0, 1:1), stav 1:3

Góly: 16. Hain (Zuzin, Marcinek), 39. Kašlík (Viedenský, Rauhauser), 50. M. Hecl (Zuzin, Viedenský) – 6. Santos (Bodák, Daugavinš), 42. M. Valach (Suja, Michalčin). Rozhodovali: Hronský, Výleta – Šoltés, Stanzel. Strely: 37:38 , vylúčení: 4:7, presilovky 2:1, oslabenia: 0:0, 1703 divákov.

Zvolen: Kupsjy –  Gachulinec, Rauhauser, Hain, C. Hults, Mudrák, Sládok – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Lukosevicius, M. Hults, Fortin – Kašlík, Šiška, M. Hecl – Kolenič, K. Gabor, Csányi

Michalovce: Škorvánek – Acolatse, Bindulis, Bodák, Cibák, Michalčin, Macejko – Daugavinč, Newton, Santos – J. Wilkins, Heard, Suja – M. Valach Solenský, Puliš – Vašaš Buc, Kabáč