Projekt SR 18: Mladíci v TIPOS SHL nestačili na Skalicu

SKALICA (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov nestačila vo štvrtkovom vloženom súboji v rámci TIPOS Slovenskej hokejovej ligy na HK Skalica a prehrali 1:6. O jediný gólový moment mladíkov v stretnutí sa postaral Simon Semančík.

Skaličania boli na reprezentantov dobre pripravení. Od začiatku sa snažili hýriť aktivitou, posielali puky na brankára Lenďáka s cieľom rozhodnúť duel už v jeho úvodných minútach. V prvej tretine sa im podarilo streliť dva góly. V strednom dejstve síce kontroval Semančík v 26. minúte, keď znížil na 1:2, ale Skaličania drámu nedopustili. Do konca druhého dejstva si vytvorili dvojgólový náskok a v treťom ho zveľadili na rozdiel piatich. Celkovo vyslali na bránku osemnástky až 48 pukov. A hoci Alan Lenďák v nej inkasoval päť gólov – v 54. minúte pri góle skalického Janáča v nej nefiguroval – na konto si pripísal až 43 úspešných zákrokov.

TIPOS SHL – vložený zápas

HK Skalica – JOJ ŠPORT Slovensko „18“ 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)

Góly: 4. Obdržálek (Vybíral), 14. Kuba (Šandor, Šátek), 33. Vybíral (Obdržálek, Sloboda), 49. Janáč (Škápik, Obdržálek), 54. Janáč (Škápik), 60. Jurík (Obdržálek, Vybíral) – 26. Semančík (Šatan).

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 48:22.

Rozhodovali: Mĺkvy, Synek – Rehák, Drblík – 2189 divákov.

Zostava JOJ ŠPORT Slovensko 18: Lenďák – Húževka, Beluško, Dravecký, Fabuš, Ličko, Kupec, Šlank, Šimon – Liščinský, Šatan, Semančík – Hazala, Krchňavý, Lašš – Greš, Faith, Kišš – Frankovič. Tréner M. Dendis.

Hlas po zápase

Martin Dendis, tréner SR 18: „Mali sme pomalý vstup do zápasu, Skalica sa dostala na koňa rýchlym gólom. V druhej tretine sme sa troška vzchopili, žiaľ, v tretej tretine nás súper k ničomu nepustil. So zápasom ani výsledkom nie sme spokojní.“