Aktuality

Tréner olympijského tímu Marcel Ozimák zaznamenal v nominácii až osem zmien

Marcel Ozimák na zraze v Bratislave. Foto SITA/Marko Erd

BRATISLAVA - Až osem zmien musel urobiť tréner Marcel Ozimák v olympijskom tíme Slovenska pred tohtotýždňovým štartom na turnaji Euro Ice Hockey Challenge v rakúskom Grazi. Z pôvodnej nominácie z rôznych dôvodov vypadli brankár Patrik Rybár, obrancovia Ivan Ďatelinka, Oldrich Kotvan, Martin Štajnoch, Peter Trška či útočníci Patrik Koyš, Filip Lešťan a Tomáš Zigo. Vo výbere ich nahradili Samuel Baroš, Peter Hraško, Ľubomír Dinda, Matúš Rais, Patrik Koch či útočníci Michal Hlinka, Juraj Šiška a Peter Zuzin. „Zmien bolo veľmi veľa. Ešte v pondelok sme riešili hráčov, ktorých neuvoľnil klub alebo sa v nedeľu zranili. Dali sme do tímu hráčov, ktorí majú šancu ukázať sa a zmerať si sily aj na takejto úrovni," povedal na utorkovom rannom zraze kouč Ozimák. Jeho asistentmi budú František Štolc a Rudolf Jendek, generálnym manažérom výberu je Martin Štrbák.
Súpermi Slovákov na turnaji v Grazi budú výbery Rakúska, Francúzska a Nórska. „Očakávam, že chlapci sa budú chcieť ukázať. Je to pre nich obrovská šanca, možno akýsi medzistupeň medzi ich súčasným pôsobením a reprezentáciou. Chceli by sme hrať disciplinovaný hokej, rýchly a dynamický založený na krátkych striedaniach. Spolu s obetavosťou to budú hlavné prvky, ktorými by sme sa chceli prezentovať. Výsledok je vždy dôležitý. Nás bude zaujímať hlavne hra. Korčuliarov máme dobrých. Ak budú chlapci dodržiavať to, čo majú, môžeme dosiahnuť dobrý výsledok. Každý chce byť prvý, ale uvidíme, aká bude kvalita súperov. Máme informácie, že Nóri by mali prísť v plnej sile a Rakúšania zase budú mať jedenásť nových hráčov," doplnil Ozimák.
V slovenskom tíme je v súčasnosti až 12 hráčov bez jediného štartu v seniorských výberoch. Najskúsenejším hokejistom bude útočník bratislavského Slovana Pavol Skalický, ktorý v máji 2016 štartoval na MS v Rusku. Jedným z nováčikov v mužstve je aj útočník Matúš Sukeľ, ktorý pôsobí v Liptovskom Mikuláši a zahral si aj KHL za Slovan Bratislava. „Tešil som sa, že ma tréneri vybrali a môžem tu byť s chalanmi. Je to niečo iné, ako keď som hral za dvadsiatku. Nominácia ma prekvapila aj potešila. V Mikuláši sa nám teraz veľmi nedarí a je trochu zadosťučinenie, že tu môžem byť. Verím, že sa ukážem trénerom a bude to pre mňa krok vpred," povedal 21-ročný Sukeľ.
Káder olympijského tímu Slovenska na turnaj Euro Ice Hockey Challenge v rakúskom Grazi (7. - 11. februára 2017)
Brankári:
Denis Godla (KalPa Kuopio, Fín., 3/0), Samuel Baroš (HKM Zvolen, 0/0)
Obrancovia: Patrik Bačík (HC Slovan Bratislava, SR/KHL, 0/0), Matúš Holenda (Dukla Trenčín, 6/0), Mário Grman (MSHK Žilina, 0/0), Mislav Rosandič (HC Slovan Bratislava, SR/KHL, 10/0), Peter Hraško (HKM Zvolen, 2/0), Ľubomír Dinda (HK Poprad, 0/0), Matúš Rais (HK Nitra, 0/0), Patrik Koch (HC Košice, 0/0)
Útočníci: Peter Boltun (HC Košice, 0/0), Dávid Gríger (HC Karlove Vary, ČR, 1/1), Michal Krištof (HK Nitra, 0/0), Peter Lichanec (HK Poprad, 0/0), Tomáš Matoušek (HC '05 Banská Bystrica, 4/0), Radovan Puliš (HKM Zvolen, 6/0), Pavol Skalický (HC Slovan Bratislava, SR/KHL, 19/3), Matúš Sukeľ (MHK 32 Liptovský Mikuláš, SR, 0/0), Andreas Štrauch (HK Poprad, 0/0), Michal Hlinka (HC Slovan Bratislava, 11/2), Juraj Šiška (HC Slovan Bratislava, 0/0), Peter Zuzin (HKM Zvolen, 12/0)
Realizačný tím: Martin Štrbák (generálny manažér), Roman Ulehla (manažér), Marcel Ozimák (tréner), Rudolf Jendek (asistent trénera), František Štolc (asistent trénera), MUDr. Jozef Breznický (lekár), Ľubomír Baka, Dušan Čulka (maséri)
Program Slovenska na Euro Ice Hockey Challenge v Grazi:
Štvrtok 9. februára:
Slovensko - Rakúsko (20.20)
Piatok 10. februára: Slovensko - Francúzsko (16.30)
Sobota 11. februára: Slovensko - Nórsko (14.30)

07.02.2017 | Zdroj: SZĽH, SITA, t
Archív zápasov

Štatistiky

Mediacenter

Videá /// Akreditácie a oznamy

 

 
Partneri